Pet Şişeden Krem Kutusu Yapımı

Pet Şişeden Krem Kutusu Yapımı

Bu yazımızda sizlerle pet şişeden krem kutusu yapımı başlığı altında evde yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Pet şişeyi kesmek, boyamak ve üzerine süsleme yapmak kolay olduğu için kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bugün sizlerle bu çalışmalardan biri olan pet şişeden krem kutusu yapımını paylaşıyoruz. Evde boş pet şişe varsa siz de bununla sevimli bir krem kabı yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeler ve yapım aşamasının detayları aşağıda verilmiştir.

Makale İçeriğinde Neler Var

Pet Şişeden Krem Kutusu Yapımı

Evde krem kutusu yapımı için pet şişe kullanılabilir. Bir pet şişe ve buna uygun 2 tane kapak ile küçük bir krem kutusu yapabilirsiniz. Böylece gerekli olduğunda kullanmak için çantanızda krem taşıyabilirsiniz. Suların pet şişeleri daha yumuşak yapıda olduğu için bunları kolaylıkla kesebilirsiniz. Su şişesi kullanırsanız uygulamayı daha rahat yapabilirsiniz. Kullanacağınız kapaklar şişeye uygun boyutta olmalıdır aksi taktirde kapak tam oturmayacağı için krem kabını yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra uygulamanın detaylarına geçebiliriz.

Pet Şişeden Krem Kutusu
Pet Şişeden Krem Kutusu

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe 
  • Pet şişeye uygun 2 tane kapak
  • Falçata
  • Makas

Krem kutularını süslemek için kapakların üzerine sevimli çıkartmalar yapıştırabilir ya da kendiniz farklı süslemeler yapabilirsiniz.

Pet Şişeden Krem Kutusu Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise krem kutusu yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Krem kutusu yapmak için pet şişenin ağız kısmı gerektiği için ilk olarak falçata ve makas yardımı ile şişenin ağız kısmını dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Şişenin ağız kısmını kapağa geçecek şekilde keserek küçültün. Bu aşamada kestiğiniz yerde kalan fazlalık parçalar varsa bunları zımpara, törpü ya da makas ile düzeltebilirsiniz. Kapaklardan birini buraya bastırarak geçirin.
  • Son olarak ağız kısmına da diğer kapağı takarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden krem kutusu yapımı tamamlanmış oluyor. İçine krem koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak için kapağa elinizdeki malzemeleri kullanarak istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz. Evde bu geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişeden krem kutusu yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz geri dönüşüm çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız plastik şişe kapakları ile takı kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir