Pet Şişe Kapakları ile Resim Paleti Yapımı

Pet Şişe Kapakları ile Resim Paleti Yapımı

Bu yazımızda evde resim paleti yapımı konusunda sizlere ilham verecek kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte resim paleti yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun el becerisinin ve hayal gücünün gelişimine de katkı sağlayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe Kapakları ile Resim Paleti Yapımı

Pet şişe kapakları okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılan bir malzemedir. Evde resim paleti yapmak için de bu plastik kapakları kullanabilirsiniz. Dondurma kutusu kapağı ve plastik kapakları kullanarak kısa sürede güzel bir resim paleti yapabilirsiniz. Kendi yaptığı resim paletini kullanmak çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir. Evde değerlendirilmeyi bekleyen pet şişe kapakları varsa resim paleti yapmak için hemen kolları sıvayabilirsiniz.

Pet Şişe Kapaklarından Resim Paleti
Pet Şişe Kapaklarından Resim Paleti

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane dondurma kutusu kapağı
  • 7 tane plastik kapak
  • Yapıştırıcı

Pet Şişe Kapakları ile Resim Paleti Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında kullanacağınız plastik kapakların hepsi aynı renkte ya da farklı renklerde olabilir. Bu kapaklardan bir tanesi büyük olursa sizlerle paylaştığımız örnek çalışmadaki gibi çiçek şekli verebilirsiniz. Plastik kapakların üst kısımları kapağa yapıştırılacağı için bunların üzerindeki siyah yazıları çıkartmaya gerek yoktur. Fakat isterseniz aseton yardımı ile yazıları çıkarabilirsiniz. Listedeki malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Dondurma kutusunun kapağını iç tarafı size dönük olacak şekilde düz bir yere koyun.
  • Kapağın kenarında biraz boşluk bırakarak kapaklardan bir tanesini bunun üzerine yapıştırın.
  • Diğer kapakları da bunun etrafına çiçek oluşturacak şekilde yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra resim paleti yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz paleti yaparken kenarda kalan boşluğa parmak geçecek büyüklükte bir yuvarlak açabilirsiniz. Bunun için kalem ile yuvarlağı çizip falçata ile çizginin üzerinden geçmeniz yeterlidir. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız pet şişe kapakları ile resim paleti yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Yoğurt kabı kapağı ile resim paleti yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız çocuklar için resim paleti yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın