Akıllı Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir
Nasıl Yapılır,  Pratik Bilgiler

Akıllı Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir?

Bu yazımızda akıllı telefon ekranı nasıl temizlenir? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Akıllı telefon iş hayatında ve günlük yaşantımızda sıkça kullandığımız bir teknolojik alettir. Günün çoğunda elimizde olan telefonun temizliği hem görünümü hem de verimli kullanım açısından oldukça önemlidir. Bu yazımızda paylaşacağımız pratik bilgiler sayesinde telefon ekranını kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Akıllı Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir?

Bildiğiniz gibi akıllı telefonların en önemli parçalarından birisi de ekranıdır. Ekranı hasar gören bir telefonun tamiri neredeyse yenisine yakın olacağı için bu aletlerin ekranını korumak önemlidir. Akıllı telefonun ekranını temizlerken yapılan hatalar ve yanlış temizlik ürünü kullanımı ekrana zarar verebilir. Böyle bir sorun yaşamamak için yazımızda vereceğimiz bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Akıllı Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir-1
Akıllı Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir-1

Akıllı telefon ekranı temizlerken yumuşak yapıda ve tüy bırakmayan bir bez kullanmak gerekmektedir. Bu tür uygulamalar için mikrofiber bez kullanabilirsiniz. Evde gözlük temizleme bezi varsa bununla da telefon ekranını zarar vermeden temizleyebilirsiniz. Uygun bez seçimi sonrasında ekranı çok fazla bastırmadan dairesel hareketlerle silebilirsiniz. Akıllı telefon ekranında herhangi bir leke yoksa nemli bez ile silmek yeterli olacaktır. Ekranda parmak izi ya da başka lekeler varsa o zaman biraz daha derinlemesine temizlik yapmak gerekebilir.

Akıllı Telefon Ekranındaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Telefon ekranındaki lekeleri çıkarmak için ise mikrofiber bezin bir kısmını su ile nemlendirerek ekranı bastırmadan silebilirsiniz. Sonrasında bezin kuru yeri ile ekranı silerek nem kalmamasını sağlayın. Telefon ekranını temizlerken cam temizleyici, sıvı sabun ve buna benzer sert kimyasal temizlik ürünler kullanmayın. Bazı telefonların ekranında özel bir kaplama olduğu için bu tür temizlik ürünleri ekrana zarar verebilir. Eğer ilk sildiğinizde lekeler tan olarak çıkmazsa işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Evde akıllı telefon ekranı temizlemek için uygulayabileceğiniz yöntemleri bu yazımızda sizlerle paylaştık. İsterseniz bu konuda risk almamak adına telefon ekranı temizlemek için özel olarak üretilen temizleme spreylerinden de kullanabilirsiniz. Evde telefon kılıfı temizlemek için pratik bilgilere ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız telefon kılıfı nasıl temizlenir yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir