Puantiyeli Oje Nasıl Yapılır
Güzellik,  Nasıl Yapılır

Puantiyeli Oje Nasıl Yapılır?

Bugün sizlerle puantiyeli oje nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Bir tırnak süsleme yöntemi olan nail art yapımında puantiye deseni sıkça kullanılmaktadır. Siz de evde kolay nail art yapmak isterseniz tırnağınıza puantiye deseni yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun zor olduğunu düşünüyorsanız yazımızda bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Evde puantiyeli nail art yapmak için ihtiyacınız olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Puantiyeli Oje Nasıl Yapılır?

Oje sürmeyi seven bayanlar farklı desenlerde yapılan nail art modelleri ile tırnaklarına dikkat çekici bir görünüm verebilirler. Evde tırnak süslemesi yapmak için kullanılan nail art setleri bulunmaktadır. Eğer elinizde böyle bir set bulunmuyorsa tel toka ya da kürdan kullanarak da evde tırnak süslemesi yapabilirsiniz. Yöntemi uygulamak için tel toka, küçük bir kağıt parçası ve 2 farklı renkte oje gerekmektedir. Tırnağa yapacağınız desenin belli olması için kullanacağınız ojelerden biri açık diğeri koyu renkli olmalıdır.

Puantiyeli Oje Nasıl Yapılır-1
Puantiyeli Oje Nasıl Yapılır-1

Evde kolay nail art yapımı için verdiğimiz malzemeler hazır ise uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz. İlk olarak tırnağınıza zemini oluşturacak ojeyi sürün. Sürdüğünüz oje iyice kuruduktan sonra puantiyeleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Puantiye yapmak için seçtiğiniz ojeden fırça yardımı ile biraz alarak bunu küçük bir kağıt parçasının üzerine koyun. Daha sonra tel tokanın alt kısmını bu ojeye batırın ve tırnağınıza uygulayın. Bu şekilde tüm tırnaklarınıza kısa sürede çok güzel puantiye deseni yapabilirsiniz.

Puantiyeli Oje Nasıl Yapılır-2
Puantiyeli Oje Nasıl Yapılır-2

İsterseniz puantiye yapmak için farklı renkte ojeler kullanarak rengarenk bir tırnak süslemesi yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Evde nail art yaparken herhangi bir sorun yaşamamak için tırnağınıza oje sürdükten sonra kuruması için yeterli süre beklemeniz gerekmektedir. Kuruyan zemin üzerine yapacağınız puantiye deseni şık görünümü ile dikkat çekecektir.

Bu yazımızda sizlerle evde puantiyeli nail art yapabileceğiniz kolay bir yöntemden bahsettik. Siz de bu pratik yöntemi denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız puantiyeli oje yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde tırnaklarınıza farklı bir süsleme yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız gazete baskılı oje deseni nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir