Sucuklu Yumurtalı Ekmek Yapımı

Sucuklu Yumurtalı Ekmek Yapımı

Sucuklu yumurtalı ekmek yapımı başlığı altında sizlerle evde yapabileceğiniz kolay bir kahvaltılık tarif paylaşıyoruz. Bayat ekmekleri değerlendirmek için bunlar yumurtaya bulanarak kızartılmaktadır. Sabah kahvaltılarının sevilen lezzetlerinden birisi olan yumurtalı ekmeği sade olarak yapabileceğiniz gibi baharatlı ya da peynirli olarak yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra yumurtalı ekmek sucuklu olarak da pişirilebilir. Daha önceden bu harika lezzetle tanışmadıysanız pratik tarifi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sucuklu Yumurtalı Ekmek Yapımı

Kısa sürede hazırlanan bir lezzet olduğu için yumurtalı ekmek sabah kahvaltılarında sıkça tercih edilmektedir. Yumurtaya bulanan ekmek dilimleri yağda ya da fırında kızartılarak pişirilmektedir. Bu şekilde hem lezzetli bir kahvaltılık hazırlamak hem de bayat ekmekleri değerlendirmek mümkün olmaktadır.

Sucuklu Yumurtalı Ekmek
Sucuklu Yumurtalı Ekmek

Evde bayat ekmek varsa siz de evde kendiniz ve sevdikleriniz için bu lezzetli ekmek dilimlerinden hazırlayabilirsiniz. Denemek isteyenler için aşağıda sucuklu yumurtalı ekmek tarifi ve malzeme listesini paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 8 dilim bayat ekmek
  • 2 tane yumurta
  • Bir parça sucuk
  • Tuz

Ekmekleri kızartmak için sıvı yağ

Sucuklu Yumurtalı Ekmek Nasıl Yapılır?

Ön hazırlık olarak sucuğu bıçak ile halka ya da küçük küpler halinde doğrayın. Bu aşamada sucukları ince doğramaya çalışın. Sucukları hazırladıktan sonra bir kasenin içine yumurtaları kırın ve içine tuz ilave ederek güzelce çırpın.

Derin bir tavanın içine sıvı yağı alın ve yağ yeterinde kızana kadar bekleyin. Yağ iyice kızmadan içine ekmekleri atarsanız hem pişme süresi uzar hem de ekmek dilimleri içine çok yağ çeker. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için yağın iyice kızmasını bekleyin.

Tavadaki yağ kızdıktan sonra ekmek dilimlerinin her yerini yumurtaya bulayın ve dilimlerin üzerine sucuk koyun. Sucukları hafifçe bastırarak yumurtaya yapışmasını sağlayın. Daha sonra yumurtalı sucuklu ekmek dilimlerini kızgın yağın içinde önlü arkalı kızartın. İsterseniz ekmek dilimlerini yağda kızartmak yerine fırında da pişirebilirsiniz.

Evde sucuklu yumurtalı ekmek yapımı bu şekilde olup ekmek dilimlerini sıcak ya da soğuk olarak servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun. İsterseniz aynı tarifi salam ya da sosis ile de yapabilirsiniz. Farklı yumurtalı ekmek tarifleri denemek isterseniz daha önce paylaştığımız yumurtalı ekmek nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.