Sürpriz Yumurta Kutusundan Saklama Kabı Yapımı
Kendin Yap

Sürpriz Yumurta Kutusundan Saklama Kabı Yapımı

Bu yazımızda sizlerle sürpriz yumurta kutusundan saklama kabı yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çocukların severek tükettiği sürpriz yumurtaların içinden çıkan küçük plastik kutuları atmak yerine bunları farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle sürpriz yumurta kutusu ile saklama kabı yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Elinizde bu küçük kutulardan varsa uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kutusundan Saklama Kabı Yapımı

Evde küçük saklama kabı yapımı için plastik şişe kapakları, sakız ve şeker kutusu gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra sürpriz yumurta kapları ile de sevimli saklama kapları yapılabilir. Bu kutular kapaklı olduğu için tek yapmanız gereken bunları kendi zevkinize göre süslemek.

Sürpriz Yumurta Kutusundan Saklama Kabı
Sürpriz Yumurta Kutusundan Saklama Kabı

Süsleme yapmak için akrilik boya ya da oje kullanabileceğiniz gibi isterseniz eva ya da keçe ile de sevimli süslemeler yapabilirsiniz. Kapların üzerine desenli bant yapıştırarak daha şık görünmelerini sağlayabilirsiniz. Sürpriz yumurta kutularının üzerine oynar göz de yapıştırabilirsiniz. Hayal gücünüzü ve elinizdeki malzemeleri kullanarak çok güzel tasarımlara imza atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Sürpriz yumurta kutusu
  • Süsleme yapmak için eva, desenli bant ve oynar göz gibi malzemeler
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında isterseniz süsleme yapmak için boya ya da oje de kullanabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kutusundan Saklama Kabı Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise süslemeleri yapmaya başlayabilirsiniz. Sürpriz yumurta kutularını boyamak isterseniz akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz. İsterseniz bir süngere oje sürüp bunu sürpriz yumurta kabına bastırarak üzerine desenler yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamanın yapımında kulak temizleme çubuğu kullanarak plastik kabın üzerine puantiyeler de yapabilirsiniz.

Sürpriz yumurta kabının üzerine desenli bant ile şerit yaptıktan sonra buna hareketli gözler yapıştırarak sevimli bir saklama kabı yapabilirsiniz. İsterseniz gözleri kalem ile boyayarak da yapabilirsiniz. Keçeya da eva ile kalp, yıldız gibi şekiller yapıp bunları makas ile keserek sürpriz yumurta kabının üzerine yapıştırabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle sürpriz yumurta kutularını değerlendirebileceğiniz örnek çalışmalar paylaştık. Siz de bu çalışmalardan istediğinizi yaparak toka, telefon kulaklığı, ataç muhafazasında kullanabileceğiniz sevimli saklama kapları yapabilirsiniz. Evde bu tarz bir çalışma yapmak isteyenler için aşağıda sürpriz yumurta kutusundan saklama kabı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Sürpriz yumurta kapları ile güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız sürpriz yumurta kabından kapı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: