Pet Şişe ve Çorap ile Kase Yapımı

Pet Şişe ve Çorap ile Kase Yapımı

Pet şişe ve çorap ile kase yapımı isteyen herkesin evde zorlanmadan yapabileceği bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Küçülen ya da bazı yerleri yırtılan çorapları atmak yerine değerlendirmek isterseniz bunları dekoratif kase yapımı için kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bir pet şişe temin etmek. Evde kolay dekoratif kase yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe ve Çorap ile Kase Yapımı

Evde pet şişe ve çorap ile kase yapmak oldukça kolaydır. Bunun için ilk olarak istediğiniz büyüklükte bir pet şişe temin etmeniz gerekiyor. Bu pet şişeyi falçata ve makas ile keserek kase haline getirdikten sonra üzerine çorap ile kaplama yaparak kısa sürede güzel bir dekoratif ürün yapabilirsiniz.

Pet Şişe ve Çorap ile Kase
Pet Şişe ve Çorap ile Kase

Uygulamanın yapımında üzerinde güzel desenler olan çorapları kullanarak çok şık tasarımlara imza atabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada üzerinde kelebek deseni olan bir çorap kullanılmış. Böylece ortaya kelebek desenli bir dekoratif kase çıkmış. Uygulamayı yapmak isterseniz aşağıdaki listede verilen malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • 1 tane çorap
  • Falçata
  • Makas
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında her türlü çorap kullanılabilir. Listedeki malzemelerin dışında süsleme yapmak için boncuk ya da pul gibi malzemeler de kullanabilirsiniz.

Pet Şişe ve Çorap ile Kase Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak falçata yardımı ile pet şişenin alt kısmını keserek çıkarın.
  • Bunun kenarındaki çıkıntıları makas ile kesebilirsiniz. İsterseniz kenarları düzleştirmek için törpü ya da zımpara kullanabilirsiniz.
  • Bu şekilde kaseyi yaptıktan sonra sıra çorap ile kaplama yapmaya geldi.
  • Kaseyi ters çevirin ve çorabın içine kaseyi dikkatli bir şekilde yerleştirin.
  • Son olarak altta kalan fazlalık çorabı makas ile kesin. Açık olan yeri silikon tabancası yardımı ile yapıştırarak kapatın.

İsterseniz kasenin üzerine boncuk ya da pul gibi malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Dekoratif kase yapımı için pet şişe yerine ayran kabı ya da deterjan kabı da kullanabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda pet şişe ve çorap ile kase yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kolay kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız pet şişe ile çiçek kase yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ve Çorap ile Kase Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe ve Çorap ile Kase Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.