Diş Fırçası Tutacağı Nasıl Yapılır?

Diş Fırçası Tutacağı Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlerle diş fırçası tutacağı nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Diş fırçasının temizliği ağız ve diş sağlığı açısından oldukça önemlidir. Diş fırçasını temiz tutmak için bunu diş fırçası tutacağına koyabilirsiniz. Bu şekilde fırçayı hem kolay hem de temiz bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Dışarıdan diş fırçası tutacağı almak yerine bunu evde de rahatlıkla yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Diş Fırçası Tutacağı Nasıl Yapılır?

Evde diş fırçası tutacağı yapımı için plastik kapaklar kullanılabilir. 5 litrelik pet şişe kapağı ile evde kolay bir şekilde diş fırçası tutacağı yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken pet şişenin kenarına falçata yardımı ile fırçanın sığacağı şekilde kesik yapmak.

Diş Fırçası Tutacağı
Diş Fırçası Tutacağı

Size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak kısa sürede istediğiniz sayıda diş fırçası tutacağı yapabilirsiniz. Yaptığınız diş fırçası tutacağını duvara sabitlemek için bunun arkasına çift taraflı bant yapıştırabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe kapağı
  • Falçata

Bunların dışında diş fırçası tutacağını sabitlemek için çift taraflı bant da gerekmektedir. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada ayran kabı kapağı kullanılmış. Siz de uygulamayı yaparken ayran kabı kapağı ya da 5 litrelik su kapağı kullanabilirsiniz.

Evde Diş Fırçası Tutacağı Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise diş fırçası tutacağı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Pet şişe kapağını iç tarafı size bakacak şekilde sert bir zemine yerleştirin. Falçata yardımı ile bunun kenarına diş fırçasının sığabileceği küçük bir kesik yaparak bu parçayı kesip çıkarın.
  • Bunun karşısına da diş fırçasının sap kısmının sığacağı büyüklükte bir kesik yaparak bu parçayı da çıkarın.
  • Bu şekilde diş fırçası tutacağı yaptıktan sonra bunun arka tarafına çift taraflı bant yapıştırarak istediğiniz yere sabitleyebilirsiniz.

Diş fırçasını kesiklerin üzerine yerleştirip hafifçe bastırdığınızda fırça yerine oturacaktır. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda pet şişe kapağı ile diş fırçası tutacağı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Plastik şişe kapaklarını farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız plastik şişe kapakları ile takı kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Diş Fırçası Tutacağı Yapımı Resimli Anlatım
Diş Fırçası Tutacağı Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir