Şurup Şişesi ile Tuzluk Nasıl Yapılır?

Şurup Şişesinden Tuzluk Nasıl Yapılır

Bugün sizlerle şurup şişesi ile tuzluk nasıl yapılır?başlığı altında çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Cam soda ve gazoz şişeleri ile çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Çocukların içtiği şurupların cam şişeleri de dekoratif süs yapımında kullanılabilir. Biz bugün sizlerle şurup şişesinden tuzluk yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde boş şurup şişesi varsa size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak güzel bir tuzluk yapabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Şurup Şişesi ile Tuzluk Nasıl Yapılır?

Plastik kapağı olan şurup şişeleri ile evde kolay bir şekilde tuzluk yapabilirsiniz. Kapağın üzerine sivri bir nesne ile birkaç tane delik açarak kısa sürede güzel bir tuzluk yapmak mümkün. Bunun için küçük şurup şişeleri kullanılabilir. Bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde şurup şişelerini atmak yerine değerlendirebilirsiniz.

Şurup Şişesinden Tuzluk
Şurup Şişesinden Tuzluk

Yaptığınız tuzluğu pikniğe giderken kullanabilirsiniz. Daha şık bir tasarım olması için tuzluğun üzerine boya ya da desenli bant ile süsleme yapabilirsiniz. Boya ile süsleme yapmak isterseniz dilediğiniz renkte akrilik boya kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada tuzluğun üzerine desenli bant ile şeritler halinde süsleme yapılmış. Önerimizi değerlendirmek isterseniz işe aşağıdaki listede verilen malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir şurup şişesi
  • Plastik kapağa delik açmak için yorgan iğnesi ya d buna benzer sivri bir nesne
  • Süsleme yapmak için desenli bant
  • Makas

Şişenin kapağına delik açılacağı için plastik kapaklı şurup şişesi kullanmak gerekmektedir.

Şurup Şişesi ile Tuzluk Nasıl Yapılır?

Şurup şişesi ve diğer malzemeler hazır ise tuzluk yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak şurup şişesinin kapağına iğne ya da başka bir sivri nesne ile tuzun geçeceği büyüklükte delikler açın.
  • Tuzluğu bu şekilde yaptıktan sonra desenli banttan keseceğiniz parçalar ile şerit ya da farklı şekillerde süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra şurup şişesi ile tuzluk yapımı tamamlanmış oluyor. İçine tuz koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu cam şişeden yaptığınız tuzluğu pikniğe giderken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaşacağımız şurup şişesinden tuzluk yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Evde tuzluk yapmak için farklı bir malzeme kullanmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile tuzluk nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Şurup Şişesinden Tuzluk Yapımı Resimli Anlatım
Şurup Şişesinden Tuzluk Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir