Örgü Kalp Kitap Ayracı Yapımı

Örgü Kalp Kitap Ayracı Yapımı

Bu yazımızda sizlerle örgü kalp kitap ayracı yapımı başlığı altında evde kitap ayracı yapabileceğiniz kolay bir çalışma paylaşıyoruz. Örgü kitap ayracı modelleri şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Tığ ile örgü örmeyi seviyorsanız size bahsedeceğimiz uygulamayı zorlanmadan yapabilirsiniz. Sevdiklerinize kendi yaptığınız bir kitap ayracı hediye etmek isterseniz örgü kalp kitap ayracı yapımının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Örgü Kalp Kitap Ayracı Yapımı

Evde örgü kitap ayracı yapmak için tığ ya da şiş kullanılabilir. İstediğiniz renkte ip ile küçük bir kalp ördükten sonra 40-50 tane zincir çekerek ya da 3 ilmek ile 40 sıra örerek güzel bir ayraç yapabilirsiniz. İsterseniz kalp ve zincir kısmını farklı renklerde yaparak iki renkli bir tasarım oluşturabilirsiniz.

 

Örgü Kalp Kitap Ayracı
Örgü Kalp Kitap Ayracı

İnce bir kitap ayracı yapmak isterseniz dantel ipi de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ip
  • İpin kalınlığına uygun numarada tığ

Elinizde artık ipler varsa bunları kitap ayracı örerken kullanabilirsiniz.

Örgü Kalp Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Örgü kalp kitap ayracı yapmak için ilk olarak sihirli halka yapın. Sihirli halkayı hafif sıkıştırdıktan sonra 3 tane zincir çekin. Ardından tığ üzerine bir kere ip dolayıp halka içinden bir ip çıkarın. 3 seferde yukarı çıkarak üçlü trabzan yapın. Zincirden sonra toplam 3 tane üçlü trabzan yapın. Üç tane üçlü trabzanın ardından tığ başına bir kere dolayıp halka içine batarak bir ip alın. 2-1 şeklinde ipleri çekerek ikili trabzan yapın. 3 tane yan yana ikili trabzan yapın. Kalbin uç kısmını hazırlamak için tığ başına iki kere ip dolayın. Teker teker ipleri çekerek dörtlü trabzan yapın. 1 tane dörtlü trabzan yaptıktan sonra yeniden 3 tane ikili trabzan, 3 tane üçlü trabzan yapın. Sihirli halkanın ipini çekerek sıkılaştırın. Kalbi kapatmak için yeniden 3 tane zincir çekin ve tığ başına ip almadan halka içine batarak sıkılaştırın.

Örgü kitap ayracının son aşaması için kalbin birleşim yerinden zincir çekin. Yaklaşık 50 tane zincir çekmeniz kitap ayracı için yeterli olacaktır. Zincirlerden sonra isterseniz devam edip fıstık yaparak örgü kitap ayracını tamamlayabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda örgü kalp kitap ayracı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir örgü kitap ayracı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kolay örgü kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir