Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır

Bu yazımızda sizlerle sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Çeşitli sağlık sorunları ve oje kullanımı tırnakların sararmasına neden olabilir. Sık oje kullanımı ya da sürülen ojenin uzun süre tırnaklarda kalması sonucunda tırnaklar hava almadığı için sararma meydana gelebilir. Böyle bir durumda tırnakların çirkin görünümünden kurtulmak için sararan tırnaklar için doğal beyazlatma yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Birçok bayanın ortak sorunu olan ojeden sararan tırnaklar için evde bulunan malzemeler ile doğal beyazlatma yöntemleri uygulanabilir. Bu tarz yöntemler uygulanırken tırnaklara zarar vermeyecek malzemeler tercih edilmelidir. Aksi halde tırnaklar zarar göreceği için güçsüzleşip daha kolay kırılır hale geleceklerdir. Evimizin mutfağında bulunan süt, limon, yoğurt ve karbonat gibi malzemeler tırnak beyazlatmak için kullanılmaktadır. Bunların dışında menekşe yağı ve diş macunu da sorunun çözümüne yardımcı olan doğal ürünler arasında bulunmaktadır. Bu yöntemleri denemek isteyenler için uygulamaların detaylarına geçelim.

Süt ve Maden Suyu

Evde tırnak beyazlatmak için süt ve maden suyu kullanmak isterseniz bunun için tek yapmanız gereken bir kasenin içine bu malzemelerden eşit miktarda koyarak karıştırmak. Karışımı hazırladıktan sonra tırnaklarınızı bunun içinde 5 dakika bekletin ve tırnaklarınızı törpüleyerek uygulamayı sonlandırın.

Tırnak Beyazlatma Yöntemleri
Tırnak Beyazlatma Yöntemleri
Limon

Evde tırnak beyazlatmak için uygulayabileceğiniz en kolay ve etkili yöntemlerden birisi de limondur. Limon ile tırnak beyazlatmak için bir limonu bıçak ile ikiye kesin. Limonu sıkın ve suyunu bir kabın üzerine alarak bunun içine ılık su ilave edin. Hazırlamış olduğunuz limonlu su karışımın içinde tırnaklarınızı 5 dakika bekletin. Daha sonra tırnaklarınızı limon ile ovarak uygulamayı tamamlayın.

Menekşe Yağı

Tırnaklarınızı beyazlatırken aynı zamanda güçlenmesini de isterseniz menekşe yağı uygulayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bir pamuğun üzerine 3-4 damla menekşe yağı damlatmak ve bununla tırnaklarınızı silmek.

Karbonat ve Yoğurt

Bir kabın içine 1 çay kaşığı yoğurt alıp içine 1 çay kaşığı karbonat ekleyerek bunları güzelce karıştırın. Tırnaklarınıza bu karışımdan sürerek ovun. Sonrasında tırnaklarınızı yıkayarak uygulamayı sonlandırın.

Diş Macunu

Diş macunu da ojeden sararan tırnakları beyazlatmaya yardımcı olabilir. Yöntemi uygulamak isterseniz bir diş fırçasına biraz diş macunu sürün ve tırnaklarınızı fırçalayın. Fırçalama sonrasında 10 dakika macunun etki etmesini bekleyin ve durulayın.

Bu yazımızda sizlerle ojeden sararan tırnakları beyazlatma yöntemleri hakkında bilgiler paylaştık. Bu yöntemlerden istediğinizi uygulayarak sararan tırnaklarınızın tekrar beyaz ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Evde tırnaklarınıza kolay puantiye deseni yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız puantiyeli oje nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir