Çiçekli Nail Art Nasıl Yapılır?

Çiçekli Nail Art Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlerle çiçekli nail art nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Bir tırnak süsleme yöntemi olan nail art ile evde tırnaklarınıza dikkat çekici bir görünüm verebilirsiniz. Nail art seti olmayanlar da farklı yöntemler uygulayarak evde tırnak süslemesi yapabilirler. Bu yazımızda tırnağınıza çiçek deseni yapabileceğiniz çok kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Tırnaklarınızla tarzınızı ortaya koymak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çiçekli Nail Art Nasıl Yapılır?

Oje sürmeyi seven bayanlar nail art yapmaktan da hoşlanırlar. Evde nail art seti kullanmadan da tırnaklara desen yapılabilir. Bunun için bant, kürdan, makyaj süngeri ve tel toka gibi malzemeler kullanılabilir. Bu tür malzemeler ile tırnağa şerit, puantiye, çiçek ve bulut gibi basit desenler yapmak mümkündür. Evde tırnağınıza çiçek desenli oje yapmak isterseniz bunun için tel toka ya da kürdan kullanabilirsiniz.

Çiçek deseni yapmak için 2 tane oje kullanmanız gerekiyor. İlk oje ile zemini yaptıktan sonra diğer oje ile çiçeği yapabilirsiniz. Çiçek deseni yapmak için tel tokayı önce ojeye batırmalı ve ardından tırnağa nokta şeklinde sürmelisiniz. Daire şeklinde noktalar yaptıktan sonra bunların ortasına da farklı renkte bir oje ile nokta yaparak çiçeği tamamlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte oje
  • 1 tane tel toka ya da kürdan
  • Küçük bir karton parçası

Çiçekli Nail Art Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir çiçek deseni yapabilirsiniz.

  • İlk olarak tırnağınıza zemin olarak seçtiğiniz ojeyi sürün. İlk kat kuruduktan sonra ikinci katı da sürerek kuruması için bir süre bekleyin.
  • Küçük bir kartonun üzerine çiçek yapacağınız ojeden biraz damlatın.
  • Tel tokayı ojeye batırın ve bunu tırnağınıza dikkatli bir şekilde bastırarak nokta oluşturun.
  • Bu şekilde 5 tane nokta yaptıktan sonra sıra çiçeğin ortasını yapmaya geldi. Bunun için kartona farklı renkte bir oje damlatıp bununla tel toka yardımı ile tam ortaya bir tane nokta yapın.
  • Noktanın belirgin olması için üzerine bir tane daha nokta yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra çiçek deseni yapımı tamamlanmış oluyor. Diğer tırnaklarınıza da aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Evde kolay nail art yapmak isteyenler için aşağıda tel toka ile çiçekli nail art yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde tırnak süslemesi yapmak için başka bir yöntem uygulamak isterseniz daha önce paylaştığımız desenli bant ile nail art yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çiçekli Nail Art Yapımı Resimli Anlatım
Çiçekli Nail Art Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.