Krep Kaç Dakikada Pişer?

Krep Kaç Dakikada Pişer

Bu yazımızda sizlerle krep kaç dakikada pişer? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Sevilen bir kahvaltılık olan krep lezzeti ve kısa sürede hazırlanması nedeni ile sıkça tercih edilir. Yapımı basit olsa da krep hamurunun hazırlanma ve pişme aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları bulunmaktadır. Krep pişirirken sorun yaşıyorsanız yazımızın devamındaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Krep Kaç Dakikada Pişer?

Yapacağınız krebin lezzeti açısından hamuru hazırlama ve pişirme aşaması oldukça önemlidir. Öncelikle malzeme listesi konusunda uyguladığınız tarifin dışına çıkmamalısınız. Tüm malzemeleri karıştırma kabına eksiksiz olarak aldıktan sonra hamurda un topakları kalmaması için iyice karıştırmalısınız. Krep hamuru kek hamurundan biraz daha akışkan kıvamda olmalıdır. Hamuru hazırladıktan sonra pişirme işlemine geçebilirsiniz.

Krebin Pişme Süresi
Krebin Pişme Süresi

Bu aşamada krebin pişme süresi önemlidir. Gereğinden fazla pişirdiğinizde krep yanabilir. Tavayı yağladıktan sonra iyice kızmasını beklemeniz gerekmektedir. Sonrasında tavanın içine hamurdan 1 kepçe kadar alın ve tavayı hafifçe sallayarak hamurun yayılmasını sağlayın. Krebin pişme süresi hamurun kalınlığına göre değişmektedir. İnce bir hamur ise 1 ila 3 dakika arasında pişecektir. Hamur biraz kalın ise bu süre 3 ila 5 dakika arasında olabilir.

Krep Pişirmenin Püf Noktaları

Krebin çabuk pişmesini isterseniz tava iyice ısınana kadar beklemelisiniz. Tavaya alacağınız hamur miktarı da pişme süresine etki edecektir. İnce bir krep daha çabuk pişeceği için hamurdan 1 kepçe kadar almalı ve tavayı hafifçe sallayarak hamurun iyice yayılmasını sağlamalısınız. Krep hamurunu tavaya aldıktan sonra hamurun üzeri kuru bir hal alana kadar pişirip daha sonra bir spatula yardımı ile diğer tarafına çevirmeniz gerekiyor.

İlk krebin piştikten sonra tava daha iyi ısınacağı için diğer kreplerin pişme süresi daha kısa olacaktır. Hamurun iyice pişmesi için biraz daha beklemeniz halinde krep yanabilir. Böyle bir sorun yaşamamak için pişme süresini aşmamaya dikkat etmelisiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde krep yapımı konusunda işinizi kolaylaştıracak bilgiler paylaştık. Bu bilgileri uygulayarak siz de sevdikleriniz için lezzetli bir krep pişirebilirsiniz. Evde krep yapmak için tarife ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız kolay krep tarifi yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir