Evde Diş Macunu Nasıl Yapılır?

Evde Diş Macunu Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlerle evde diş macunu nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Dişlerin çürümesini önlemek ve daha beyaz görünmelerini sağlamak için günde 2 defa fırçalanması gerekmektedir. Piyasada farklı içeriklerde birçok diş macunu çeşidi bulunmaktadır. Kimyasal içerikli diş macunlarından kullanmak istemiyorsanız evde doğal ürünlerle kendi diş macununuzu yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştıracak bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Evde Diş Macunu Nasıl Yapılır?

Evde daha önceden diş macunu yapmayanlar doğal diş macunu neyden yapılır? diye merak edebilirler. Bu tarz bir karışım hazırlamak için doğal yağlardan ve beyazlatma özelliği olan malzemelerden faydalanabilirsiniz. Doğal yağlardan hindistan cevizi yağı, nane yağı ve limon yağı evde diş macunu yapımına uygun malzemeler arasında bulunmaktadır. Yağları macun kıvamına getirmek için de beyazlatma özelliği olan karbonat kullanılabilir.

Doğal Diş Macunu Tarifi
Doğal Diş Macunu Tarifi

Ev yapımı diş macununu diş fırçası yardımı ile günde iki defa dişlerinize uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrasında ağzınızı güzelce çalkalamayı unutmayın. Denemek isteyenler için aşağıda 2 tane doğal diş macunu tarifi paylaşıyoruz.

Naneli Diş Macunu Tarifi

Evde nane aromalı bir diş macunu yapmak isterseniz; 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 3 çay kaşığı karbonat ve 5 damla nane yağına ihtiyaç vardır. Malzemeleri temin ettikten sonra bunları bir kasenin içinde güzelce karıştırın. Hazırladığınız ev yapımı naneli diş macununu ağzı kapaklı küçük bir kavanozda muhafaza edebilirsiniz. Diş fırçasının üzerine macundan biraz koyup dişlerinizi fırçalayın. Fırçalama sonrasında ağzınızı güzelce çalkalayarak uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Zerdeçallı Diş Macunu Tarifi

Evde doğal diş macunu yapmak için zerdeçal da kullanabilirsiniz. Zerdeçallı diş macunu yapmak için; 1 çay kaşığı toz zerdeçal, 1 yemek kaşığı karbonat ve hindistan cevizi yağı gerekmektedir. Malzemeler hazır ise bir kasenin içine belirtilen miktarda zerdeçal ve karbonat koyun. Macun kıvamına gelene kadar içine hindistan cevizi yağı ilave edin. Zerdeçallı diş macununu ağzı kapaklı bir cam kavanoza koyarak muhafaza edebilirsiniz. Diş fırçasını karışıma batırarak kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde kolayca yapabileceğiniz iki tane doğal diş macunu tarifi paylaştık. Bunlardan istediğiniz yapabilirsiniz. Ev yapımı diş macununu hava almayacağı şekilde bir kavanoza koyarak oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz. Diş fırçanızı muhafaza etmek için aparata ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız diş fırçası tutacağı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir