Eldiven İğnelik Yapımı

Eldiven İğnelik Yapımı

Bugün sizlerle evde keyif alarak yapacağınız çok kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Başlıktan da anlaşılacağı gibi eldiven şeklinde bir iğnelik yapımını anlatacağınız. Makas ya da dikiş kullanmadan çok kolay bir şekilde bu dekoratif iğneliği yapabilirsiniz. Uygulamanın detaylarıniğı ve gerekli olan malzemeleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Eldiven İğnelik Yapımı

Evde iğnelik yapımı için farklı malzemeler kullanılabilir. Genelde kumaş ya da örgü ile yapılan iğneliği farklı bir şekilde yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey eldiven. Evde teki kaybolan ya da küçüldüğü için kullanılmayan eldiven varsa bunu uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Eldiven İğnelik
Eldiven İğnelik

Eldivene hiçbir kesme ya da dikiş uygulamadan çok kolay bir şekilde iğneliğe dönüştürebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey eldivenin içini doldurmak. Bu kolay uygulama sayesinde kısa sürede sevimli bir iğnelik yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapılışına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane eldiven
  • Eldivenin içine doldurmak için elyaf veya pamuk

Eldiven İğnelik Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz.

  • Eldivenin parmaklarından başlayarak içini kabarık olacak şekilde elyaf veya pamuk ile doldurun. Elyafın parmak uçlarına kadar gitmesi için bunları şiş ya da buna benzer bir nesne ile itebilirsiniz.
  • Eldiveni doldurduktan sonra iğnelik hazır. İçindeki elyafın dışarı çıkmaması için ağız kısmını ince bir kurdele ya da ip ile bağlayabilirsiniz.

Bu sevimli iğneliği ip yardımı ile duvara da asabilirsiniz. İsterseniz iğneliği ağzı geniş bir kavanoza geçirip alt kısmını da düğme ya da ip kutusu olarak kullanabilirsiniz. Elinizde değerlendirilmeyi bekleyen eldiven varsa siz de bu kolay kendin yap çalışmasını deneyebilirsiniz. Uygulama hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için aşağıda eldiven iğnelik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız çoraptan iğnelik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eldiven İğnelik Yapımı Resimli Anlatım
Eldiven İğnelik Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir