Kumlu Oje Yapımı

Kumlu Oje Yapımı

Bu yazımızda tırnaklarına farklı bir görünüm vermek isteyenlerin hoşuna gidecek bir güzellik sırrını sizlerle paylaşıyoruz. Kum görünümlü ojeler farklı görünümü nedeni ile oje kullanmayı seven bayanların hoşuna gitmektedir. Siz de bu tarz ojeleri seviyorsanız dışarıdan almak yerine evde kendiniz çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yazımızın devamında evde kumlu oje yapımı hakkındaki detayları bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kumlu Oje Yapımı

Evde kumlu oje yapımı oldukça kolaydır. Sevdiğiniz renkte bir oje ve tuz ile kısa sürede kum efektli oje yapmanız mümkün. Uygulamanın yapımında iri tuz ya da yemeklik tuz kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın tamamına ya da sadece bazı tırnaklarınıza kumlu oje yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Kumlu Oje
Kumlu Oje

Size bahsedeceğimiz kolay yöntem sayesinde dışarıdan tek renk kum efektli oje almak yerine evde istediğiniz renklerde kumlu oje yapabilirsiniz. Bunun için ekstra masraf yapmaya da gerek yok. Her zaman kullandığınız ojelere kumlu bir görünüm verebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte oje
  • Küçük bir kase
  • Tuz

Uygulamanın yapımında açık ya da koyu renk istediğiniz renkte oje kullanabilirsiniz.

Kum Efektli Oje Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce isterseniz tırnaklarınıza koruyucu bir ürün sürebilirsiniz. Tırnaklarınızı törpüleyecekseniz önce bunu yapmalı ve ardından aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamalısınız.

  • Tırnağınıza bir kat oje sürün ve kurumasını bekleyin.
  • Kuruduktan sonra ikinci katı sürün ve kurumadan tırnağınızın her yerini tuza batırın. Ojenin kuruması için bir süre bekleyin.
  • En son bir kat daha oje sürün. Bu en son kat ojeyi sürerken fırçaya bolca oje alın. Tuzların tırnak üzerinden çıkmaması için çok fazla bastırmadan fırçayı sürün.
  • Bu şekilde tuzların üzerini oje ile güzelce kapatarak kumlu oje yapımını tamamlayabilirsiniz.
  • Ojenin kalıcılığını artırmak isterseniz parlatıcı sürebilirsiniz.

Evde bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kumlu oje yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kum efektli ojeyi çıkarmak için normal oje de olduğu gibi aseton kullanabilirsiniz. Tırnaklarınıza evde güzel bir çiçek deseni yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız çiçekli nail art nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Kumlu Oje Yapımı Resimli Anlatım
Kumlu Oje Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir