Islanan Akıllı Telefon Nasıl Düzelir
Nasıl Yapılır,  Pratik Bilgiler

Islanan Akıllı Telefon Nasıl Düzelir?

Günlük yaşantımızda hiç elimizden düşmeyen akıllı telefonlar su ile temas ettiğinde kullanılamaz hale gelebiliyor. Herhangi bir şekilde telefon suya düşer ya da ıslanırsa kendi imkanlarınızla telefonu kurtarmaya çalışabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda, ıslanan akıllı telefon nasıl düzelir? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Bu tür durumlarda su telefonun içine iyice işlemeden müdahale etmek oldukça önemlidir. Telefonunuz suya düştüyse bunu hemen sudan çıkarmalı ve sonrasında sizlerle paylaşacağımız pratik bilgileri uygulamalısınız.

Islanan Akıllı Telefon Nasıl Düzelir?

Günümüzde telefon ekranının zarar görmemesi ve kırılmaması için alınan önlemler sayesinde akıllı telefonların kullanım ömrü uzatılabilmektedir. Fakat telefon suya düşer ya da ıslanırsa hem cihaz, hem hafıza kartı hem de hat zarar görebilir. Bu tür durumlarda doğru yöntemi uygulamak telefonunuzu kurtarmanızı sağlayabilir. Islanan akıllı telefon kapadıysa bunu açmayın. Islak haldeki telefonun kısa devre yapmaması için bunu açık ise kapatmalı ve kapağını açarak bataryasını çıkarmalısınız. Aynı şekilde hat ve hafıza kartını da çıkarmak bunların zarar görmesini önleyebilir.

Kapağı açılıp batarya, hat ve hafıza kartı çıkarılan akıllı telefonun içini ve tüm parçalarını kağıt havlu ile dikkatli bir şekilde silerek kurulayın. Daha sonra görünmeyecek şekillerde aralarda kalan su damlacıklarını kurutmak için elektrik süpürgesi kullanabilirsiniz. Tüm bunları uyguladıktan sonra nemin kuruması için ıslanan akıllı telefon güneşin altında bekletilebilir. Uzun süre güneş ışığına maruz kalmak telefona zarar verebileceği için farklı bir yöntem deneyebilirsiniz.

Islanan Akıllı Telefon Nasıl Düzelir-1
Islanan Akıllı Telefon Nasıl Düzelir-1

Bu konuda tuzun nemi çekme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Telefonunuzun içine pirinç kaçmaması için kapağını yerine takın. Sonrasında telefonu kuru olan kapaklı bir kabın içine koyun. Üzerini pirinç ile örtün ve kabın kapağını kapatın. Bu şekilde 24 saat beklettikten sonra telefonu pirincin içinden çıkarın. Uygulama sonrasında bataryayı yerine takarak telefonun çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle ıslanan akıllı telefonu kurtarma yöntemlerini paylaştık. Siz de bu pratik bilgilerden faydanarak ıslanan telefonunuzu kurtararak güvenli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Akıllı telefon ekranı temizlemek için pratik bilgilere ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız akıllı telefon ekranı nasıl temizlenir yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir