Tel Toka ile Nail Art Nasıl Yapılır?

Tel Toka ile Nail Art Nasıl Yapılır

Bugün sizlerle tel toka ile nail art nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Nail art, bir tırnak süsleme tekniği olup her yaştan bayanın sevdiği bir uygulamadır. Oje ile tırnaklara farklı renk ve desenlerde çok güzel süslemeler yapılmaktadır. Nail art yapmak için özel setler satılsa da evde bazı malzemeler kullanılarak da tırnak süslemesi yapılabilir. Biz sizlere tel toka ile kolay nail art yapabileceğiniz bir yöntem paylamak istiyoruz. Evde tırnak kısa sürede güzel bir tırnak süslemesi yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tel Toka ile Nail Art Nasıl Yapılır?

Evde kendi imkanlarınızla tırnak süslemesi yapmak isterseniz bunun için tel toka kullanabilirsiniz. Tel tokanın uç kısmı ile tırnaklarınıza istediğiniz renkte puantiye yapabilirsiniz. Bu puantiyeleri birleştirerek çiçek, kalp, yıldız, bulut ve daha birçok farklı süsleme yapabilirsiniz. Yöntemi uygulamak için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 farklı renkte oje, tel toka ve bir parça kağıt. İlk olarak nail art yapmak istediğiniz tırnağa zemin olarak tek kat oje sürün. İlk kat kuruduktan sonra ikinci katı da sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Bu şekilde zemini oluştuktan sonra bir kağıdın üzerine nail art yapacağınız ojeden damlatın. Aşağıdaki gördüğünüz tel toka ile nail art yapımı resimli anlatım size anlattığımız şekilde yapılmıştır. Tel tokanın uç kısmını ojeye batırın ve bunu tırnağınıza hafifçe bastırın. Bu şekilde tırnak üzerine istediğiniz şekilde puantiyeler yapabilirsiniz.

Tel Toka ile Nail Art Yapımı Resimli Anlatım
Tel Toka ile Nail Art Yapımı Resimli Anlatım

Bu kolay yöntem sayesinde tırnaklarınıza puantiye yapabileceğiniz gibi bu puantiyeleri birleştirerek farklı süslemeler de yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü devreye sokarak harika desenler oluşturabilirsiniz. Bu konuda kolay bir örnek çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız çiçekli nail art nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Yapacağınız puantiyelerin hepsi aynı renkte olabileceği gibi isterseniz farklı renklerde oje kullanarak rengarenk puantiyeler de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlıdır.

Bu yazımızda sizlerle evde tel toka ile nail art yapımı hakkında bilgiler paylaştık. Siz de bu pratik yöntemi uygulayarak tırnaklarına harika süslemeler yapabilirsiniz. Aynı yöntemi kürdan, toplu iğne, bitmiş bir kalem ile de uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir