Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır?

Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır

Düz saçlar çoğu bayanın hayalidir. Dalgalı ya da kıvırcık saçları olan bayanlar bazı yöntemler uygulayarak saçlarını düzleştirmektedir. Bu konudaki en kolay ve etkili yöntem saç düzleştirici kullanmaktadır. Bu aleti ilk defa kullacaksanız saçlarınıza zarar vermemek için saç düzleştirici nasıl kullanılır? sorusunun cevabını öğrenmek isteyebilirsiniz. Yazımızda saç düzleştirirken işinizi kolaylaştıracak bilgiler bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır?

Saç düzleştirici sadece saçları düzleştirmekle kalmaz, gerektiğinde saçlara dalgalı görünüm vermek içinde kullanılabilir. Saçlarınıza şekil verirken zarar görmemeleri açısından saç düzleştirici kullanımı konusunda dikkatli olmalısınız. Uygulama her ne kadar kolay görünse de yapacağınız herhangi bir yanlış saçlarınızın yıpranmasına hatta yanmasına neden olabilir. Saç düzleştirici seçerken saçlarınızın yapısına uygun bir model tercih etmelisiniz. Doğru ürünü aldıktan sonra istediğiniz sonucu almak için dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Düzleştireceğiniz saç kuru ve temiz olmalıdır. Islak saça düzleştirici uygulamanız halinde saçlar yıpranabilir hatta yanabilir. Düzleştirici uygulamadan önce saçları ısıya karşı koruyacak bir ürün kullanabilirsiniz.

Saç Düzleştirici Kullanımı
Saç Düzleştirici Kullanımı

Uygulama öncesinde saçlarınızı güzelce tarayarak dolaşık kalmamasını sağlayın. Daha sonra saçları tarak yardımı ile tutamlara ayırın ve bunları toka ile tutturun. Saç tutamları çok kalın olmamalıdır. Düzleştiriciyi çalıştırdıktan sonra bir süre ısınması için bekleyin. Ayırdığınız tutamı saç düzleştiricinin arasına sıkıştırın ve yukarıdan aşağı doğru düz bir şekilde çekin. İlk seferinde saç hemen düzleşmeyebilir. Bu nedenle işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir. Saçların tamamını düzleştirdikten sonra kalıcılığını artırmak için saç spreyi kullanabilirsiniz.

Saç Düzleştirici Kaç Derece Isı Ayarında Olmalı?

Saçların düzleşirken zarar görmemesi için saç düzleştirici ısı ayarı dikkatli yapılmalıdır. Saçlara yüksek ısı uygulamak yıpranmalarına hatta yanmalarına neden olabilir. Saç düzleştiricinin ısı ayarını yaparken saç yapınızı dikkate almanız gerekmektedir. Saçlarınız ince telli ise düzleştiricinin ısı ayarı 140-160 derece olmalıdır. Yüksek ısı uygulamanız halinde saçlar zarar görebilir. Gür ve kalın telli saçlara sahipseniz o zaman düzleştiricinin ısısını 200 derece ve üzeri ayarlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde saç düzleştirirken işinizi kolaylaştıracak bilgiler paylaştık. Saç düzleştirici ile dalgalı saç yapmak isterseniz,  tutamlara ayırdığınız saçın tamamını ya da sadece uçlarını düzleştirici arasına sıkıştırıp içe ya da dışa doğru sararak istediğiniz gibi dalgalar oluşturabilirsiniz. Farklı yöntemler kullanarak saçlarınızı düzleştirmek isterseniz daha önce paylaştığımız evde saç düzleştirme yöntemleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir