Evde Kolay Nail Art Yapımı
Güzellik,  Nasıl Yapılır

Evde Kolay Nail Art Yapımı


Bugün sizlerle evde kolay nail art yapımı başlığı altında tırnak süslemesi yapabileceğiniz pratik bir yöntem paylaşmak istiyoruz. Oje sürmeyi seven bayanlar tırnaklarının daha güzel görünmesi için nail art yapmaktadır. Siz de evde tırnak süslemesi yapmak istiyor fakat bunun için gerekli olan nail art setiniz yoksa size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Evde nail art yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Evde Kolay Nail Art Yapımı

Evde nail art yapımı için tel toka, kalem ucu, kürdan gibi sivri nesneler kullanabilirsiniz. Bu tarz nesneler sayesinde tırnaklarınıza puantiye, bulut,çiçek, kalp gibi birçok farklı desen yapabilirsiniz. İsterseniz tırnaklarınıza şeritler halinde oje sürerek de güzel süslemeler yapabilirsiniz. Bu konuda risk almak istemiyorsanız tel toka ile nail art yapmayı tercih edebilirsiniz.

Tırnağınıza zemin olarak 2 kat oje sürdükten sonra farklı renkte bir oje ve tel toka kullanarak puantiye yapabilirsiniz. Puantiyeleri birbirine yakın yapıp bunları birleştirerek farklı desenler oluşturabilirsiniz. El becerinizi hayal gücünüzle birleştirerek harika süslemeler yapabilirsiniz.

Evde Nail Art Yapımı
Evde Nail Art Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte oje
  • Tel toka
  • Küçük bir karton parçası

Evde Nail Art Nasıl Yapılır?

Kolay nail art yapımı için 2 farklı renkte oje kullanmanız gerekmektedir. Şık bir görünüm elde etmek için ojelerden birisi açık, diğeri de koyu renkli olmalıdır. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmalarda kırmızı zemin üzerine beyaz oje ile nail art yapılmış. Siz de kendi zevkinize göre koyu bir renk oje üzerine beyaz oje ile yapacağınız puantiyelerle dikkat çekici tırnaklara sahip olabilirsiniz. Evde kolay nail art yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Evde çiçek şeklinde bir tırnak süslemesi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız çiçekli nail art nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir