Kolay Diş Fırçası Tutacağı Yapımı

Kolay Diş Fırçası Tutacağı Yapımı

Bu yazımızda kolay diş fırçası tutacağı yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kendinizin ve diğer aile bireylerinin diş fırçalarını hijyenik bir şekilde muhafaza etmek isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Tek bir pet şişe kapağı kullanarak kısa sürede güzel bir diş fırçalığı tasarlayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kolay Diş Fırçası Tutacağı Yapımı

Evde kolay bir şekilde diş fırçası tutacağı yapmak için en ideal malzeme pet şişe kapağıdır. Hem güzel görünmesi hem de diş fırçasını taşıyabilmesi için 5 litrelik su kapağı veya ayran kabı kapağı kullanabilirsiniz. Yapacağınız diş fırçası tutacağının banyonun dekoruna katkı sağlaması için farklı renkte kapaklar kullanabilirsiniz. Kapağın iç tarafına yapacağınız kesikler sayesinde diş fırçasını kapağa rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Evde pet şişe kapağı varsa hemen uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Pet Şişe Kapağından Diş Fırçası Tutacağı Yapımı
Pet Şişe Kapağından Diş Fırçası Tutacağı Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe kapağı
  • Falçata

Bunların dışında diş fırçası tutacağını sabitlemek için çift taraflı bant da gerekmektedir. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada ayran kabı kapağı kullanılmış. Siz de uygulamayı yaparken ayran kabı kapağı ya da 5 litrelik su kapağı kullanabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağı ile Diş Fırçası Tutacağı Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise pet şişe kapağını iç tarafı size bakacak şekilde sert bir zemine yerleştirin. Falçata yardımı ile bunun kenarına diş fırçasının sığabileceği küçük bir kesik yaparak bu parçayı kesip çıkarın.

Diş Fırçası Tutacağı Yapımı Resimli Anlatım
Diş Fırçası Tutacağı Yapımı Resimli Anlatım

Bunun karşısına da diş fırçasının sap kısmının sığacağı büyüklükte bir kesik yaparak bu parçayı da çıkarın. Bu şekilde diş fırçası tutacağı yaptıktan sonra bunun arka tarafına çift taraflı bant yapıştırarak istediğiniz yere sabitleyebilirsiniz. Diş fırçasını kesiklerin üzerine yerleştirip hafifçe bastırdığınızda fırça yerine oturacaktır.

Yukarıda anlattığımız adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda kullanışlı bir diş fırçalığına sahip olabilirsiniz. Evde bu çalışmayı uygulamak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişe kapağı ile diş fırçalığı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişe kapaklarını farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız plastik şişe kapakları ile takı kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.