Evde Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır
Nasıl Yapılır,  Pratik Bilgiler

Evde Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Çocukların severek oynadığı köpük baloncukların sıvısı bittiğinde yeni baloncuk aparatı almak yerine bu sıvıyı evde kendiniz de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Böyle bir durumda aklınıza evde köpük baloncuk nasıl yapılır? sorusu gelecektir. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda ev yapımı köpük baloncuk sıvısı hazırlayabileceğiniz karışım tarifleri paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte köpük baloncuk yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Evde Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Evde köpük baloncuk sıvısı yapmak oldukça kolaydır. Bunun için kullanılan en yaygın yöntem bulaşık deterjanı ve su ile karışım hazırlamaktır. Bu yöntem çok kolay olmasına rağmen sadece su ve bulaşık deterjanı kullanılarak yapılan köpükler hem küçük olmakta hem de çabuk patlamaktadır. Köpüklerin daha güzel, büyük ve dayanıklı olması için köpük baloncuk karışımı yaparken; gliserin, kolonya, aseton, mısır şurubu ve toz şeker gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Doğru malzemeleri uygun ölçüde kullanırsanız sonuç sizi memnun edecektir. 

Köpük Baloncuk Sıvısı Tarifi

Ev yapımı köpük baloncuk sıvısı yapımı için gerekli olan malzemeler; Yarım su bardağı gliserinli deterjan, 1/4 su bardağı kolonya, 15-20 damla aseton. Listede verilen malzemeleri bir pet şişeye koyun ve güzelce çalkalayarak karıştırın. Çalkalama sırasında karışımın üzerinde oluşan köpükleri temizledikten sonra köpük baloncuk sıvısı kullanıma hazırdır. Bunun dışında başka bir formül isterseniz aşağıda vereceğimiz tarife göz atabilirsiniz.

Köpük Baloncuk Yapımı
Köpük Baloncuk Yapımı

Gliserinli Köpük Baloncuk Sıvısı Tarifi

Bu kolay tarifi uygulamak için gerekli malzemeler; 2 litre su, 1,5 su bardağı bulaşık deterjanı, 2 yemek kaşığı gliserin. Ağzı kapaklı bir kabın içine listede verilen malzemeleri koyun ve bunları köpürene kadar güzelce karıştırın. Köpüklerini temizledikten sonra gliserinli köpük balon sıvısı kullanıma hazırdır.

Elinizde yukarıdaki tariflerin malzemesi yoksa toz şeker kullanarak da kolay bir şekilde köpük baloncuk sıvısı hazırlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bir pet şişenin içine 2 su bardağı su, yarım su bardağı bulaşık deterjanı ve 2 çay kaşığı toz şeker koyup bunları çalkalayarak karıştırmak. Bu şekilde kısa sürede güzel bir karışım hazırlayarak harika köpük balonlar yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle ev yapımı köpük balon sıvısı tarifleri paylaştık. Siz de bu tariflerden istediğinizi uygulayarak evde köpük baloncuk yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Çocuğunuz küçükse karışımı içmemesi için dikkatli olmalı ve çocuğunuzu bu konuda uyarmalısınız. Evde çocuğunuz için sevimli oyuncaklar yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız küçük plastik kaplarla oyuncak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir