Pet Şişe ile Köpük Balon Nasıl Yapılır
Kendin Yap,  Nasıl Yapılır

Pet Şişe ile Köpük Balon Nasıl Yapılır?

Bugün sizlerle pet şişe ile köpük balon nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Küçük çocukların severek oynadığı köpük balonları evde de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi köpük balon yapmak için yuvarlak bir aparat ve deterjanlı karışım gerekmektedir. Böyle bir aparat olmadan da evde sevimli köpük balonlar yapmak mümkündür. Pet şişeden köpük balon aparatı yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Köpük Balon Nasıl Yapılır?

Evde kolay köpük balon yapmak için pet şişe kullanabilirsiniz. Pet şişeyi falçata ile keserek kısalttıktan sonra bunun geniş olan tarafını deterjanlı su karışımına batırarak harika köpük balonlar yapabilirsiniz. Pet şişenin yuvarlağı köpük balon aparatlarından daha büyük olduğu için bu şekilde dev köpük balonlar yapılabilir. Evde balonluk yapmak için pipet ya da tel gibi malzemeler de kullanılabilir fakat bunlarla yapılan baloncuklar pipet ile yapılanlar gibi büyük olmayacaktır. Evde atılmayı bekleyen pet şişeler varsa bunları köpük balon yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Pet şişe
  • Falçata
  • Deterjanlı su karışımı

Uygulamanın yapımında her türlü pet şişe kullanılabilir.

Pet Şişe ile Köpük Balon Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede dev köpük balon aparatı yapabilirsiniz.

  • Pet şişeyi düz bir zemine yan olarak yatırın ve bunu falçata yardımı ile ortadan ikiye kesin.
  • Köpük balon yapmak için şişenin ağız ve üst kısmı kullanılacaktır. Kesilen yerin çocukların elini kesmemesi için bu kısımları ütü ya da buna benzer sıcak bir yüzeye bastırarak keskinliğini giderebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra köpük balon yapma aparatı tamamlanmış oluyor. Bir kaba deterjanlı su karışımı hazırlayıp pet şişenin alt kısmını suya batırarak dev baloncuklar yapabilirsiniz. Evde bu kolay okul öncesi etkinliği çocuğunuz ile birlikte denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız pet şişeden köpük balon yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Kolay köpük balon yapmak için karışım formülüne ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız evde köpük baloncuk nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ile Köpük Balon Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe ile Köpük Balon Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir