Süngerden Oyuncak Kedi Yapımı
Kendin Yap,  Nasıl Yapılır

Süngerden Oyuncak Kedi Yapımı

Bugün sizlerle çocukların keyif alarak yapacağı çok kolay bir okul öncesi etkinlik paylaşıyoruz. Küçük çocuklar kedi, köpek, civciv gibi canlıları sevdiği için okul öncesi etkinliklerde oyuncak hayvan yapımını sıkça rastlıyoruz. Siz de evde çocuğunuzla birlikte böyle bir çalışma yapmak isterseniz, süngerden oyuncak kedi yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Süngerden Oyuncak Kedi Yapımı

Evde oyuncak kedi yapmak için faklı yöntemler kullanılmaktadır. Kumaş kesmekle ve dikiş dikmekle uğraşmadan kolay bir şekilde kedi yapmak isterseniz sünger kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında üzerinde sert bir tabaka olmayan düz temizlik süngerlerinden kullanmanız gerekmektedir. Sünger yumuşak bir yapıda olduğu için buna lastik geçirerek baş, kulak ve ayakları yapabilirsiniz. Geçirdiğiniz lastiklerin üzerine kurdele ya da ip ile kaplama yaparak kısa sürede istediğiniz renkte sevimli bir kedi yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz malzeme listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Süngerden Oyuncak Kedi
Süngerden Oyuncak Kedi

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte sünger
  • 5 tane ince lastik
  • Oynar göz
  • Ağız ve burun için eva
  • Yapıştırıcı
  • Bıyıkları çizmek için kalem

Süsleme yapmak için ince bir kurdele veya ip kullanabilirsiniz.

Süngerden Oyuncak Kedi Nasıl Yapılır?

Sünger ve diğer malzemeler hazır ise oyuncak kedi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İşe ilk olarak lastikleri süngere geçirmekle başlamanız gerekiyor. Baş yapmak için süngerin ortadan biraz daha üst tarafına ince bir lastik geçirin.
  • Başı yaptıktan sonra bunun iki ucuna lastik geçirerek kulakları da yapın.
  • Ayaklar ve gövde için de lastikleri baştan süngerin alt tarafının orta kısmına doğru geçirin.
  • Bu şekilde kediyi yaptıktan sonra eva ile de ağzı yapın. Gözleri ve ağzı yapışkan yardımı ile yerlerine yapıştırıp bıyıkları da çizdikten sonra oyuncak kedi yapımı tamamlanmış oluyor.

Yaptığınız kediyi daha sevimli bir hale getirmek için boyun, kulak ve ayaklardaki lastiklerin üzerine ince bir kurdele ya da ip dolayabilirsiniz. İsterseniz kedinin gözlerini düğme ya da boncuk ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay yöntemi uygulayarak evde rengarenk kediler yapabilirsiniz. Çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda süngerden oyuncak kedi yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Havlu ile oyuncak ayı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız havludan dikişsiz ayıcık nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir