Tavada Tavuk Ciğer Şiş Tarifi

Tavada Tavuk Ciğer Şiş Tarifi

Bugün sizlerle tavuk ciğeri ile yapabileceğiniz lezzetli ve pratik bir yemek tarifi paylaşıyoruz. Kırmızı et ile yapılan birçok yemek tavuk eti ile de yapılmaktadır. Aynı şekilde tavuk ciğeri ile de dana ve kuzu ciğeri ile pişirilen birçok yemeği yapmak mümkündür. Tavuk ciğerini normal bir şekilde kızartabileceğiniz gibi unlayıp kızartarak yalancı arnavut ciğeri yapabilirsiniz. Ciğeri domates ve biber ile kavurabilir ya da iç pilav yapımında kullanabilirsiniz. Biz bugün çöp şiş sevenler için tavada tavuk ciğer şiş tarifi paylaşıyoruz.

Tavada Tavuk Ciğer Şiş Tarifi

Ciğer şiş yemeyi seviyorsanız bu lezzeti bir de tavuk ciğeri ile denemenizi tavsiye ediyoruz. Tavuk ciğeri ucuz olduğu için her bütçeye uygun bir yemektir. Tavuk etini şişe takıp pişirdiğiniz gibi ciğeri de çöp şiş olarak yapabilirsiniz. Evde kolay bir şekilde tavuk ciğer şiş pişirmek isterseniz bunun için yanmaz yapışmaz bir tava kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız tarifte yağ kullanılmadığı için yemek oldukça sağlıklıdır. İsterseniz ciğer şiş yaparken domates ve biber de kullanarak daha doyurucu ve besleyici olmasını sağlayabilirsiniz. Sevdiklerinize evde güzel bir ziyafet çekmek isterseniz aşağıda vereceğimiz tarifi deneyebilirsiniz.

Tavada Tavuk Ciğer Şiş
Tavada Tavuk Ciğer Şiş

Gerekli Malzemeler

  • 500 gram tavuk ciğeri
  • Tuz
  • Çöp şiş
  • Tava

Tavada Tavuk Ciğer Şiş Yapımı

Tavuk ciğerini güzelce temizledikten sonra bir kasenin içine alın ve üzerine tuz dökerek güzelce karıştırın. Daha sonra bıçak yardımı ile kuşbaşı olarak doğrayın ve çöp şişlere geçirin. Geniş bir teflon tavayı ocağın üzerine alın ve hiç yağlamadan tavanın ısınmasını bekleyin. Tava ısındıktan sonra ciğer çöp şişleri bunun içine sıralayın. Sonrasında çöp şişlerin her iki tarafını da pişirip ocağın altını kapatabilirsiniz.

Evde tavada tavuk ciğer şiş yapımı bu şekilde olup ciğeri ister şişte, ister şişten çıkararak servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun. Daha doyurucu bir yemek olması için tavuk ciğer şişi pilav üstü olarak ya da lavaş ile birlikte servis yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Tavuk ciğeri ile yapılan başka bir tarif daha incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız baharatlı tavuk ciğeri kavurması yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.