Desenli Bant ile Telefon Kapağı Süslemesi Nasıl Yapılır
Kendin Yap,  Nasıl Yapılır

Desenli Bant ile Telefon Kapağı Süslemesi Nasıl Yapılır?

Bugün sizlerle desenli bant ile telefon kapağı süslemesi nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Farklı renk ve desenlerde olan bantlar sayesinde cam, ahşap ve plastik yüzeylere çok güzel süslemeler yapılabilir. Desenli bant kolay kullanımı nedeni ile telefon kapağı ve kılıfının süslenmesinde de sıkça kullanılan bir malzemedir. Kullandığınız telefon kapağının sade görünümünden sıkıldıysanız size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak evde kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Uygulamanın detaylarını ve gereli malzemelerin listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Desenli Bant ile Telefon Kapağı Süslemesi Nasıl Yapılır?

Evde telefon kapağı süslemesi yapmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Kapağı istediğiniz renkte oje ya da akrilik boya ile boyayabilirsiniz. İsterseniz üzerine renkli kalemler ile desenler yapabilir, küçük parlak taşlar yapıştırabilirsiniz. Bu konuda daha kolay bir yöntem uygulamak isterseniz desenli bant kullanabilirsiniz. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renkte desenli bant bulabilirsiniz.

Desenli bant ile telefon kapağı süslemek için tek ya da birkaç farklı renkte bant kullanabilirsiniz. Kapağın tamamını desenli bant ile kaplayarak görünümünü tamamen değiştirebilirsiniz. İsterseniz bunun yerine bandı kapağa aralarda boşluk bırakarak yatay veya dikey şekilde yapıştırabilirsiniz.

Desenli Bant ile Telefon Kapağı Süslemesi
Desenli Bant ile Telefon Kapağı Süslemesi

Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz bandı kapağa yatay bir şekilde yapıştırdıktan sonra ters yönde de yatay olarak bant yapıştırarak kafes şeklinde desen oluşturabilirsiniz. Desenli bant ile telefon kapağı süslemesi yaparken telefonun kamerasını, hoparlör ve yandaki tuşlarını kapatmamaya dikkat etmelisiniz.

Desenli Bant ile Telefon Kapağı Süslemesi-1
Desenli Bant ile Telefon Kapağı Süslemesi-1

İki farklı renkte desenli bant kullanacaksanız bunları aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde yan yana şeritler halinde yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde eski telefon kapağı yeni ve çok şık bir görünüme sahip olabilir.

Desenli Bant ile Telefon Kapağı Süslemesi-2
Desenli Bant ile Telefon Kapağı Süslemesi-2

Bu yazımızda sizlerle evde telefon kapağı yenileme konusunda ilham alabileceğiniz örnek çalışmalar paylaştık. Bu kolay yöntemi telefon kapağı ve kılıfını yenilemek için uygulayabilirsiniz. Şeffaf telefon kılıfı süslemesi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız telefon kılıfı süsleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir