Baca Sil Nasıl Kullanılır?

Baca Sil Nasıl Kullanılır

Soba kullanılan evlerde baca ve boru temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Aksi halde tıkanan baca ve borular nedeni ile sorun yaşanabilir. Baca ve boruları kolay bir şekilde temizlemek için baca sil kullanabilirsiniz. Bu yazımızda konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için, baca sil nasıl kullanılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Fazla uğraşmadan ve etrafı kirletmeden baca ve boru temizliği yapmak isterseniz yazımızın devamında bu konudaki pratik bilgileri bulabilirsiniz.

Baca Sil Nasıl Kullanılır?

Baca ve boruları temizlemek için kullanılan kimyasal karışımlar genel olarak baca sil, baca temizleyici, baca açıcı ya da kurum temizleyici olarak adlandırılmaktadır. Paket halinde satılan bu karışımları düzeli olarak kullanarak baca ve borularda oluşan kurum, is, katran ve yağı kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için boruları sökmeye gerek yoktur. Boruları takıp çıkarmadan ve etrafı batırmadan baca ve boru temizliği yapmak isterseniz baca sil kullanabilirsiniz.

Baca Temizleyici
Baca Temizleyici

Baca sil sadece baca ve boru temizliği için kullanılmaz. Fırın, şömine, ocak başı ve kalorifer temizliği içinde kullanılabilir. Baca sil kullanımı sayesinde % 20 enerji tasarrufu sağayabilirsiniz. Baca temizleyici sobada yanarken alevlenmez, parlamaz, patlamaz ve bacayı tutuşturmaz. Soba alevli ve dumansız bir şekilde yanarken kutuyu açmadan sobanın üst kapağından içeri bırakın. Baca temizleyici sobada yanarken eriyerek çıkardığı buhar kuruma yapışarak toz haline getirip küllüğe döker.

Baca sil kullanıldığı anda hemen etkisini göstererek baca ve borulardaki tıkanıklığı açarak sobanın daha iyi yanmasını sağlar. Daha önce kullanmayanlar baca temizleyicinin ne sıklıkta ve ne miktarda kullanılacağını merak edebilirler. Baca sil kalorifer kazanlarında haftada bir kere 1 paket, sobada ise ayda bir kere 1 paket kullanılabilir. Bu şekilde düzenli olarak boru ve baca temizliği yaparak kışın evinizi sıcak tutabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle baca temizleyici kullanımı hakkında bilgiler paylaştık. Toz halinde olan ürünü paketlenmiş olarak marketlerde bile kolaylıkla bulabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamamak için baca sili çocukların ulaşamayacağı bir yerde muhafaza etmeye dikkat edin. Elinize bulaşması halinde bol sabunlu su ile yıkayın. Evinizin güzel kokmasını isterseniz daha önce paylaştığımız sabundan giysi dolabı kokusu nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.