Ruj Nasıl Sürülür
Güzellik

Ruj Nasıl Sürülür?

Makyaj denince ilk aklımıza gelen ruj sürmek olmaktadır. Uygun bir ruj seçimi ve doğru teknik sayesinde kusursuz bir dudak makyajı yapabilirsiniz. Ruju taşırmadan, dudaklarınızın doğal ve göz alıcı bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız ruj nasıl sürülür? başlığı altında işinizi kolaylaştıracak bilgiler bulabilirsiniz.

Ruj Nasıl Sürülür?

Ruj sürmek kolay gibi görünse de yapacağınız yanlış bir uygulama dudaklarınızda yapay ve çirkin bir görüntüye neden olabilir. Güzel bir dudak makyajının ilk aşaması doğru renkte ruj seçimidir. Doğal bir görünüm elde etmek için ruj ve dudak kalemi aynı renkte olmalıdır. Çatlak ve kuru dudaklara ruj sürdüğünüzde ortaya pürüzlü bir görünüm çıkacaktır. Bunu önlemek için önce dudaklarınıza peeling uygulamalı ve ardından uygun bir nemlendirici sürmelisiniz. Bu şekilde hem ruju sürmeniz kolaylaşır hem de dudaklarınız pürüzsüz ve güzel görünür.

Ruj Nasıl Sürülür-1
Ruj Nasıl Sürülür-1

Peeling ve nemlendiricinin ardından dudak makyajına başlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle dudak çevrenize kalem ile çerçevelemelisiniz. Kalemi taşırmadan çerçeve yapmak için dudak kaleminin ucunun sivri olmasına dikkat etmelisiniz. İnce dudakları dolgun göstermek için dudak kalemini dudak çizgisinin biraz dışından sürmeniz gerekmektedir. Dolgun dudakları ince göstermek için de dudak kalemini dudak çizgisinin iç tarafından sürebilirsiniz. Dudak kalemi uygularken dudak kenarlarına da sürmeyi unutmayın. Dudak kalemi uyguladıktan sonra ruj sürmeye geçebilirsiniz. Ruju sürmeye dudak içinden başlayıp dışa doğru devam etmelisiniz. Bu arada dudakların kenarına da sürmeyi ihmal etmeyin. Ruju alt ve üst dudağa eşit olarak sürmeye dikkat ederseniz sonuç sizi memnun edecektir.

Bu yazımızda sizlerle ruj sürme teknikleri hakkında makyaj tüyoları paylaştık. Dudaklarınızın mat görünmesini isterseniz dudaklarınıza önce dudak kalemi sürüp bunun üzerine ruj uygulayabilirsiniz. Parlak görünen dudaklar için de ruj sürdükten sonra üzerine dudak parlatıcısı uygulamanız yeterlidir. Evde dudak peelingi yapmak için doğal bakım formüllerine ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız ev yapımı dudak peelingi tarifleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir