Çoraptan Takı Organizeri Yapımı
Kendin Yap,  Nasıl Yapılır

Çoraptan Takı Organizeri Yapımı

Bugün sizlerle evde takı organizeri yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Küpe ve diğer takıları muhafaza etmek için takı kutusu ya da organizer kullanılmatadır. Sizin de böyle bir ürüne ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine çoraptan takı organizeri yapımı çalışmasını inceleyebilirsiniz. Sadece 2 malzeme ile yapacağınız organizer aynı zamanda odanız için de güzel bir dekor ürünü işlevi görecektir.

Çoraptan Takı Organizeri Yapımı

Evde takı organizeri yapmak için genelde ahşap çubuk, pet şişe ve plastik kaplar kullanılmaktadır. Biz bugün sizlerle çorap kullanarak organizer yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çorabı kesmeden ve yapıştırıcı kullanmadan uygulayacağınız bu yöntem sayesinde takılarınızı güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Evde eskiyen, yırtılan, kullanılmayıp atılmayı bekleyen çoraplar varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Uygulamayı yapmak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Çoraptan Takı Organizeri
Çoraptan Takı Organizeri

Gerekli Malzemeler

  • 1 çift çorap
  • Dondurma kutusu kapağı
  • Biraz elyaf ya da pamuk

Organizeri duvara sabitlemek isterseniz bunun için çift taraflı bant kullanabilirsiniz.

Çoraptan Takı Organizeri Nasıl Yapılır?

Takı organizeri yapmak için kullanacağınız çorapların aynı olması şart değil. Tek kalan çorapları kullanarak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak çoraplardan birini dondurma kapağına geçirin.
  • Daha sonra kapağın üzerindeki kısmın içini elyaf ile doldurun. Bu şekilde takıları takmak için yumuşak bir zemin hazırlayabilirsiniz.
  • Diğer çorabı da kapağın alt tarafından geçirin ve fazlalığı arkaya doğru kıvırarak diğer çorabın içine sıkıştırın.
Çoraptan Takı Organizeri Yapımı Resimli Anlatım
Çoraptan Takı Organizeri Yapımı Resimli Anlatım

Tüm bu aşamalardan sonra takı organizeri yapımı tamamdır. Takılarınızı yerleştirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Takı organizerini duvara asmak isterseniz arkasına çift taraflı bant yapıştırarak duvara sabitleyebilirsiniz. İsterseniz organizerin üst tarafına kurdele ya da ip ile askı yeri yapıp bu şekilde çiviye de takabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda plastik kapak ve çorap ile takı organizeri yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde güzel bir takı kutusu yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız plastik şişe kapakları ile takı kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir