İnek Desenli Oje Nasıl Yapılır?

İnek Desenli Oje Nasıl Yapılır

Bir tırnak süsleme yöntemi olan nail art son dönemlerde bayanlar arasında oldukça popüler bir uygulamadır. Bu uygulama için nail art setleri bulunsa da ojenin kendi fırçası ile ya da ince uçlu malzemeler ile evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz birçok nail art modeli bulunmaktadır. İnek deseni de yapımının kolay olması ve şık görünümü nedeni ile son dönemlerde oldukça popüler. Evde kolay nail art yapmak isterseniz, inek desenli oje nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İnek Desenli Oje Nasıl Yapılır?

Evde inek desenli oje yapmak oldukça kolaydır. Genelde beyaz zemin üzerine siyah benekler yapılsa da farklı renk ojelerde kullanılabilir. Beyaz zemin üzerine açık ve koyu tüm renkler daha belirgin ve hoş durmaktadır. İsterseniz siyah ya da başka koyu renklerin üzerine açık renk oje sürerek de inek deseni yapabilirsiniz. Her tırnağınızı aynı renklerde boyayabilir ya da hepsine aynı zemin üzerine farklı renkte ojelerle deseni uygulayabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Oje sürmekte becerikliyseniz ekstra malzeme kullanmadan kısa sürede harika bir tırnak süslemesi yapabilirsiniz.

İnek Desenli Oje
İnek Desenli Oje

Gerekli Malzemeler

  • İki farklı renkte oje

Deseni yapmak için ojenin fırçasını kullanabilirsiniz. Bu şekilde zorlanırsanız kalem ucu, kürdan veya tel toka gibi malzemeleri de inek deseni yapmak için kullanabilirsiniz.

İnek Desenli Nail Art Yapımı

İnek desenli nail art yapmak için ilk olarak tırnaklarınıza zemin olarak kullanacağınız ojeyi sürün. Bir süre kuruması için bekledikten sonra deseni uygulamaya geçebilirsiniz. Ojenin fırçası ile inek deseni yapacaksanız fırçaya az miktarda oje alın ve tırnağınıza bunu elinizi hafifçe titreterek sürün. Bu aşamada desenin çok büyük olmamasına dikkat etmelisiniz. Aynı uygulamayı kürdan, kalem ucu ya da tel toka ile de yapabilirsiniz. Tırnakların uçlarına, kenarlarına ve ortasına yapacağınız desenler şık görünümü ile dikkat çekecektir. Tüm tırnaklarınıza deseni uyguladıktan sonra isterseniz parlatıcı sürebilirsiniz. Evde kolay tırnak süslemesi yapmak isteyenler için aşağıda inek desenli nail art yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Kolay nail art modelleri denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız puantiyeli oje nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.