Yumurta Kartonu ile Telefon Standı Nasıl Yapılır?

Yumurta Kartonu ile Telefon Standı Nasıl Yapılır

Bugün sizlerle evde telefon standı yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Telefonu rahat kullanmak için telefon standına ihtiyacınız varsa bunu evde kendinizde yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey yumurta kartonu. Yumurta kartonu ile telefon standı nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yumurta Kartonu ile Telefon Standı Nasıl Yapılır?

Evde telefon standı yapımı için kağıt ya da karton malzemeler kullanılabilir. Renkli A4 kağıdı ile origami tekniği kullanarak güzel bir telefon standı yapabilirsiniz. Yapacağınız standın daha dayanıklı olmasını isterseniz malzeme olarak karton kullanabilirsiniz. Karton telefon standı yapmak için özel olarak karton almaya gerek yok. Evde boş yumurta kartonu varsa size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede güzel bir telefon standı yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada renkli yumurta kartonu kullanılmış. Düz yumurta kartonunu boyamak isterseniz akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yumurta kartonu
  • Falçata
  • Makas

Yumurta Kartonu ile Telefon Standı Yapımı

Yumurta kartonu ve diğer malzemeler hazır ise telefon standı yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • İlk olarak yumurta kartonunu düz bir yere alın ve telefonu üzerine koyarak ölçü alın.
  • Böylece kartonu ne şekilde keseceğinize karar verebilirsiniz.
  • Daha sonra gerekli olan kısımları falçata yardımı ile keserek çıkarın.
  • Bu şekilde telefon standını yaptıktan sonra kenarlardaki çıkıntıları makas yardımı ile keserek düzeltin.

Tüm bu aşamalardan sonra yumurta kartonundan telefon standı yapımı tamamdır. Telefonu üzerine yerleştirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz standa sticker yapıştırarak zevkinize uygun bir süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda yumurta kartonundan telefon standı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde akıllı telefon için dokunmatik ekran kalemi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız dokunmatik ekran kalemi nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Yumurta Kartonu ile Telefon Standı  Yapımı Resimli Anlatım
Yumurta Kartonu ile Telefon Standı Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir