Akan Boyalar Oje Deseni Nasıl Yapılır?

Akan Boyalar Oje Deseni Nasıl Yapılır

Günümüzde uygulanan farklı nail art modelleri sayesinde tırnaklar daha güzel görünmektedir. Oje sürmeyi seviyorsanız evde kolay nail art yapmak için akan boyalar oje deseni uygulayabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi bu modelde tırnaklardaki boyalara akmış bir görünüm verilmektedir. Siz de tırnaklarınıza bu kolay deseni uygulamak isterseniz, akan boyalar oje deseni nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Akan Boyalar Oje Deseni Nasıl Yapılır?

Evde akan boyalar oje deseni uygulamak için tek ihtiyacınız olan şey iki farklı renkte oje. Deseni yapmak için ojenin kendi fırçasını kullanabilirsiniz. Bu şekilde nai art fırçası olmadan da tırnaklarınıza harika bir desen uygulayabilirsiniz. Deseni uygularken taban rengini açık, desen rengini ise koyu renk tercih edebilirsiniz. İsterseniz bunun tam tersi olarak tabanı koyu, deseni açık renkte oje ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Deseni uygulamak kolay olduğu için evde ilk kez nail art yapacak olanlar için ideal bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Akan Boyalar Oje Deseni
Akan Boyalar Oje Deseni

Akan Boyalar Oje Deseni Yapımı

Uygulamanın yapımına başlamadan önce ojelerden birisini taban rengi olarak, diğerini de desen rengi olarak belirleyin. Oje desenini uygulamadan önce iki kat taban rengi ojeyi sürün. Kurumasını bekleyin. Taban rengi kuruduktan sonra akan boyalar deseni yapamaya başlayabilirsiniz.

  • Deseni tırnaklara uygulamak için desen rengini tırnaklarınızın ucuna uygulayın.
  • Küçük bir şerit şeklinde ojeyi uygulayın.
  • Ojelerin akar şekilde görünmesi için tırnağın iki kenar kısmından ve orta kısmından kalın şeritler indirin.
  • Bu şeritlerin uç kısımlarını hafif incelterek getirdiğinizde deseni tam verebilirsiniz.
  • Bütün tırnaklarınıza aynı işlemi uygulayın.

Tırnaklarınıza bu deseni uygularken aynı renk oje kullanabilir ya da her tırnağa farklı renkte oje ile akan boyalar yapabilirsiniz. Tırnaklarınızın daha şık görünmesi için deseni yaptıktan sonra taban ojenin üzerine küçük puantiyeler yapabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak için daha önce paylaştığımız puantiyeli oje nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Tırnaklarınıza yaptığınız desenin kalıcı olması için üzerine şeffaf oje koruyucu da sürebilirsiniz. Bu uygulamayı yapmadan önce desenlerin kurumasını bekleyin. Ardından ince bir kat şeklinde şeffaf koruyucuyu sürün. Evde bu kolay nail art uygulamasını denemek isteyenler için aşağıda akan boyalar oje deseni yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz.

Kaynak: www.kadinhanem.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir