Oyuncak Bebeklerin Saçı Nasıl Düzeltilir
Nasıl Yapılır,  Pratik Bilgiler

Oyuncak Bebeklerin Saçı Nasıl Düzeltilir?

Kız çocuklarının severek oynadığı oyuncak bebeklerin saçları bir süre sonra dolaşık bir görünüm alır. Zamanla keçeleşen bu saçları nedeni ile bebekler çirkinleşir ve yenisini almak kaçınılmaz olur. Yeni bir bebeğe onca para vermektense saçlarına bakım yaparak bebeği tekrar güzel görünümüne kavuşturabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda, oyuncak bebeklerin saçı nasıl düzeltilir? sorusunun cevabını paylaşıyoruz.

Oyuncak Bebeklerin Saçı Nasıl Düzeltilir?

Oyuncak bebeklerin en hassas yerlerinden birisi de saçlarıdır. Sürekli toplanarak şekil verilen bu saçlar belli bir süre sonra tozlanır ve dolaşık bir hal alır. Bu tarz sorunlar yaşamamak için bebeklerin saçlarını düzenli olarak temizleyebilirsiniz. Saçların zarar görmemesi için çamaşır makinesi yerine elde yıkamalısınız. Saçları kurutmak için fön makinesi yerine havlu kullanmalısınız. Aksi taktirde oyuncak bebeğin saçları dökülebilir.

Oyuncak Bebeklerin Saçı Nasıl Düzeltilir-1
Oyuncak Bebeklerin Saçı Nasıl Düzeltilir-1

Oyuncak bebeklerin saçlarını temizlemek için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bazı uygulamalarda bebeklerin saçları çamaşır yumuşatıcısı ile yıkanırken, bazı uygulamalarda saç kremi kullanılmaktadır. Biz bugün sizlerle oyuncak bebeklerin saçlarını açmak için saç kremi uygulayabileceğiniz kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Bu yöntemi uygulamak için ihtiyacınız olan malzemeler; bebeğin başının sığacağı büyüklükte derin bir kap, saç kremi, tarak ve havlu.

Oyuncak Bebeğin Saçlarındaki Dolaşıklıklar Nasıl Açılır?

Uygulamaya başlamadan önce bebeğin saçlarında toka varsa bunları çıkarın. Bebeğin ıslanmaması için bir bez ile sarabilirsiniz. Daha sonra kabın içine ılık su doldurun. Bebeğin saçlarını bu soya sokarak ıslanmasını sağlayın. Saçları ıslattıktan sonra elinize bir miktar saç kremi alarak saçlara uygulayın. Bu aşamada bebeğin saçlarını yolmamaya özen göstermelisiniz. Saç kremi sayesinde yumuşayan saçların dolaşıklığını parmaklarınızla açabilirsiniz. 5 dakika kadar saç kremi uyguladıktan sonra bebeğin saçlarını çeşmenin altında durulayabilirsiniz.

Saç kremi uyguladıktan ve durulama yaptıktan sonra bir havlu yardımı ile fazla suyu alın. Şimdi sıra geldi bebeğin saçlarındaki dolaşıklığı açmak için yapmanız gerekenlere. Temizlenen ve yumuşayan saçları ince dişli bir tarak ile fazla çekiştirmeden yavaşça tarayın. Saçlar tamamen açıldıktan sonra istediğiniz şekilde toplayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle oyuncak bebeğin saçlarını düzeltmek için uygulayabileceğiniz kolay ve etkili bir yöntemi paylaştık. Siz de artık bebeklerin saçlarını bu şekilde temizleyerek dolaşıkları kolayca açabilirsiniz. Denemek isteyenler için aşağıda uygulamanın resimli anlatımını paylaşıyoruz.

Oyuncak Bebeklerin Saçı Nasıl Düzeltilir-2
Oyuncak Bebeklerin Saçı Nasıl Düzeltilir-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir