Pipet ile Bileklik Yapımı

Pipet ile Bileklik Yapımı

Bugün sizlerle pipet ile bileklik yapımı başlığı altında evde kolayca takı yapabileceğiniz bir yöntem paylaşıyoruz. Sevilen bir takı çeşidi olan bilekliğin ip, boncuk, deri gibi malzemeler ile yapılan birçok farklı modeli bulunmaktadır. Bazı bileklik modellerini yapmak el becerisi gerektirdiği için ilk denemede zorlanabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için evde bileklik yapabileceğiniz en kolay yöntemi yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Pipet ile Bileklik Yapımı

Evde pipetten bileklik yapmak oldukça kolaydır. Bu konudaki en önemli nokta kullanacağınız kalemtraşın pipetin kalınlığına uygun olmasıdır. Bu yöntem sayesinde kısa sürede evde rengarenk bileklikler yapabilirsiniz. Tasarımı size ait olan bu güzel takıları kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. İsterseniz pipetten yapacağınız bilekliği saç ipi olarak da kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Pipetten Bileklik
Pipetten Bileklik

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pipet
  • Kalemtraş

Uygulamanın yapımında her türlü pipet kullanılabilir.

Pipet ile Bileklik Nasıl Yapılır?

Kullanacağınız pipet bükülen pipetlerden ise uygulamaya başlamadan önce bunun kıvrımlı kısmını makas ile kesin. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulayarak güzel bir bileklik yapabilirsiniz.

  • Pipeti kalemtraşa yerleştirin. Bunu yaparken pipetin ağzını hafif yan şekilde tutun.
  • Pipeti yerleştirdikten sonra kalem açar gibi açın.
  • Pipetin tamamını kalemtraş ile açtıktan sonra pipeti elinize alın. İki ucunda bir parmak kadar içinden pipetleri çapraz olarak yerleştirerek açıkta kalan kısımları birbirine dolayın.
  • Uç kısımları bilekliğe gizledikten sonra hafifçe açtırarak kolunuza takabilirsiniz.

Yazımızda bahsettiğimiz kolay yöntem sayesinde kendiniz ve sevdikleriniz için evde rengarenk bileklikler yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda pipet ile kolay bileklik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pipet ile bileklik yapmak için farklı bir yöntem denemek isterseniz daha önce paylaştığımız pipet ile bileklik nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.