Kolay Kulaklık Tutucu Yapımı

Kolay Kulaklık Tutucu Yapımı

Telefon kulaklıklarını evde muhafaza ederken ya da yanımızda taşırken kulaklık tutucu kullanmak gerekmektedir. Aksi halde kulaklığın kabloları birbirine dolaştığı için sorun yaşayabiliriz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için bugün sizlerle evde kolay kulaklık tutucu yapımı hakkında pratik bir yöntem paylaşıyoruz. Siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir telefon kulaklığı tutucu yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kolay Kulaklık Tutucu Yapımı

Evde kulaklık tutucu yapımı için karton ya da plastik gibi malzemeler kullanılabilir. Bu tür malzemeleri makas ile uygun boyutta kesip, kenarlarına yapacağınız kesikler sayesinde kulaklık tutucu yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada küçük bir plastik parçası kullanılmış. Bu şekilde kulaklığı çantanızda bile rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz işe listedeki malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Kulaklık Tutucu
Kulaklık Tutucu

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir plastik parçası
  • Kağıt deleceği
  • Makas
  • Kalem

Bunların dışında süsleme yapmak için sticker kullanabilirsiniz.

Plastik Kulaklık Tutucu Nasıl Yapılır?

Yapacağınız kulaklık tutucunun fazla yer kaplamaması için kabloyu saracak boyutta olması yeterlidir. Kullanacağınız plastik parçası da düz olmalıdır. Malzemeler hazır ise kulaklık tutucu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Plastiğin üzerine kalem ile uygun boyutta bir dikdörtgen çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek plastiği kesin.
  • Bu şekilde dikdörtgen parçayı hazırladıktan sonra kağıt deleceği yardımı ile üst kenarlara birer tane delik açın.
  • Alt tarafa da ortaya gelecek şekilde tek bir delik açın.
  • Bu deliklere makas ile kesik yapın.
  • Süsleme yapmak isterseniz üzerine küçük stickerlar yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra telefon kulaklığı tutucu yapımı tamamdır. Kabloyu dikdörtgen parçaya sardıktan sonra kulaklığı ve diğer ucu deliklerden geçirerek kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda plastik kulaklık tutucu yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Güzel bir kulaklık kabı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız evde kulaklık kabı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kulaklık Tutucu Yapımı Resimli Anlatım
Kulaklık Tutucu Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir