Dolaşan Saç Nasıl Açılır?

Dolaşan Saç Nasıl Açılır

Dolaşan ve keçeleşen saçlar bayanların sıkça karşılaştığı sorunlardan birisidir. Saçlara uygulanan yüksek ısı, kimyasal saç bakım ürünleri, uygulanan saç modelleri ve günlük olarak taramamak saç tellerinin birbirine dolanarak, düğümlenmesine neden olabilir. Saçları yıkadıktan sonra havlu ile ovalayarak kurutmak da saçları dolaştırabilir. İnce telli, kuru, kıvırcık ya da uzun saçlar daha kolay dolaşabilir. Dolaşan saçlara zarar vermeden kolayca sorunu çözmek isterseniz, dolaşan saç nasıl açılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dolaşan Saç Nasıl Açılır?

Dolaşan saçları açmak için acele etmek ya da saça sert müdahalede bulunmak işinizi zorlaştırabilir. Bu nedenle sakin ve sabırlı olmalısınız. Saçın hassas yapısını göz önünde bulundurarak saçlara zarar vermeden dolaşıklığı açmaya çalışmalısınız. Aşırı dolaşıklık yoksa genelde saçlarınızı tarayarak rahatlıkla açabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken geniş dişli bir tarak ile saçları uçtan köke doğru nazik bir şekilde taramak. Sık ve ince dişli saç fırçası ya da tarak kullanmak saçların daha fazla dolaşmasına, kırılıp kopmasına neden olabilir. Bu konuda risk almamak için uygun bir tarak seçmelisiniz.

Dolaşan Saç Nasıl Açılır-1
Dolaşan Saç Nasıl Açılır-1

Dolaşan saçı açmak için biraz nem takviyesi yapmak işinizi kolaylaştırabilir. Kuru ve sert saçları taramak zor olacağı için saç açıcı sprey ya da hindistan cevizi yağı gibi saç bakım ürünleri uygulayabilirsiniz. Nemlenen saçlar yumuşayacağı için kolaylıkla tarayarak dolaşıklığı açabilirsiniz. Eğer elinizin altında böyle bir sprey ya da doğal yağ yoksa biraz su ile saç uçlarını nemlendirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle dolaşan saçlar için çözümler paylaştık. Verdiğimiz pratik bilgilerden faydalanarak dolaşan saçları kısa sürede zorlanmadan açabilirsiniz. Saçlarınızın dolaşmasını önlemek için saç nemlendirici ürünlerden kullanmalı, saçlarınızı yüksek ısıya maruz bırakmamalı, her gün güzelce taramalı ve gece yatarken dağınık bırakmak yerine örerek toplamalısınız. Saçlarınızdaki kepeklerden şikayetçi iseniz daha önce paylaştığımız kepekli saçlar için maske tarifleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir