Nail Art Basamak Deseni Nasıl Yapılır?

Nail Art Basamak Deseni Nasıl Yapılır

Oje sürmeyi seven bayanlar tırnaklarına uyguladıkları farklı nail art modelleri ile dikkat çekmektedir. Bu konuda bayanların işini kolaylaştıracak nail art setleri bulunsa da herkes bunları kullanamayabilir. Evde kendi imkanlarınızla zorlanmadan tırnak süslemesi yapabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. Bu yazımızda, nail art basamak deseni nasıl yapılır? başlığı altında sizlerle bu yöntemlerden birisini paylaşıyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Nail Art Basamak Deseni Nasıl Yapılır?

Evde kolay nail art deseni yapabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Kürdan kullanarak tırnaklarınıza puantiye, çiçek ve kalp gibi birçok güzel süsleme yapabilirsiniz. Sivri bir kalem ucu ile de tırnaklarınızda şık tasarımlar oluşturabilirsiniz. Ben bunlarla uğraşmadan sadece oje fırçası ile tırnak süslemesi yapmak istiyorum diyorsanız size nail art basamak deseni yapmanızı tavsiye edebiliriz. Bunun için tek yapmanız gereken zevkinize uygun 2 farklı oje seçmek. Bu ojelerden birisi zemin olarak kullanılırken diğeri diğeri ile basamak deseni yapılmaktadır. Desenin belirgin olması için koyu renk oje üzerine açık renk oje ile basamak yapabilirsiniz. İsterseniz açık renk oje üzerine koyu renk ile de basamağı yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.

Nail Art Basamak Deseni
Nail Art Basamak Deseni

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane farklı renkte oje

Tırnağa basamak deseni yapmak için sadece ojeler yeterlidir. Deseni yapmak için ojenin kendi fırçası kullanılmaktadır.

Nail Art Basamak Deseni Yapımı

Ojeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede şık görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz.

  • İlk olarak bir ya da iki kat ana rengi tırnaklarınıza sürün. Ana renk ojeniz koyu kıvamlı ise tek kat yeterli olacaktır. Ana renk ojenin kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra deseni yapmaya geçebilirsiniz.
  • Deseni tırnaklarınıza uygulamak için ojenizin kendi fırçasından başka bir aparata ihtiyacınız yok. İlk olarak en büyük basamağı tırnağınıza uygulamak için fırçayı tırnağınızın en alt kısmından en üstüne kadar bir kere çekin.
  • İkinci basamak için tırnağınızın orta kısmından yukarı doğru bir kere fırçayı çekin.
  • Ve en son basamak içinse tırnak uzunluğunuzun dörtte biri kadarlık kısmından fırçayı çekin.
  • Bu ilk aşama tırnaklarınıza deseni uygularken ana hatları oluşturma aşamasıdır. Bu aşamada fırçayı tırnağa ilk değdirdiğiniz noktanın düz olmasına dikkat edin.
  • İlk desen katı ile hatları oluşturduktan sonra deseni koyulaştırma ve küçük düzeltmeleri yapma aşamasına geçebilirsiniz. İkinci aşamayı uygulamak için ilk aşamada sürdüğünüz ojenin kurumasını bekleyin.
  • Deseni oluştururken eğer çok fırça izi oluştuysa bunları yok etmek için üçüncü katı sürebilirsiniz. Deseni tamamladıktan sonra daha uzun süre kalması için tırnaklarınıza son olarak koruyucu şeffaf oje sürebilirsiniz.

Evde kolay nail art basamak deseni yapımı bu şekilde olmaktadır. İsterseniz deseni tüm tırnaklar yerine birkaç tırnağa uygulayıp diğerlerini düz renkte boyayabilirsiniz. Bunun yanı sıra her tırnağa farklı renkte basamak deseni de yapabilirsiniz. Evde bu güzel nail art desenini yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda basamak nail art modeli yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay nail art modelleri denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız akan boyalar oje deseni nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir