Minyatür Tükenmez Kalem Nasıl Yapılır
Kendin Yap,  Nasıl Yapılır

Minyatür Tükenmez Kalem Nasıl Yapılır?

Minyatür eşya yapımı hem büyükler hem de çocuklar için oldukça eğlencelidir. Minyatür ev, mobilya, mutfak eşyaları, yiyecek ve okul eşyaları evde kolaylıkla yapılmaktadır. Bu tür çalışmalara ilgi duyanlar için bugün gerçek minyatür tükenmez kalem yapımını paylaşıyoruz. Evde minyatür tükenmez kalem nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız uygulamanın detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Minyatür Tükenmez Kalem Nasıl Yapılır?

Evde minyatür tükenmez kalem yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken tükenmez kalem temin etmeniz gerekmektedir. Gerçek minyatür tükenmez kalem yapmak isterseniz içi bitmemiş tükenmez kalem kullanmalısınız. Tükenmez kalemin içini çıkarıp bunu küçülterek kolay bir şekilde minyatür kalem yapabilirsiniz. İçi biten tükenmez kalemi de uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımı çok kolay olduğu için çocuklar da zorlanmadan yapabilirler. Barbie bebek için okul eşyası yapımında da size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz.

Minyatür Tükenmez Kalem
Minyatür Tükenmez Kalem

Gerekli Malzemeler

  • Tükenmez kalem
  • Makas
  • Kaplama yapmak için desenli bant
  • Silikon tabancası

Bunların dışında isterseniz kalemin baş tarafına küçük bir süs takabilirsiniz.

Minyatür Tükenmez Kalem Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür tükenmez kalem yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak tükenmez kalemin içini çıkarın.
  • Bu kısın plastik olduğu için makas ile keserek küçültebilirsiniz.
  • Kalemin içini küçülttükten sonra bunun üst kısmından mürekkep akmaması için açık olan yeri silikon tabancası yardımı ile kapatın.
  • Daha sonra minyatür kalemin üzerine desenli bant ile kaplama yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür tükenmez kalem yapımı tamamdır. İsterseniz üst kısmına küçük bir kalem süsü yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada kalem içinin üst kısmı silikon ile kapatıldıktan sonra yine silikon ile boncuk şeklinde bir kalem süsü yapılarak oje ile boyanmış. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda minyatür tükenmez kalem yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz uygulamalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız minyatür duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Tükenmez Kalem Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Tükenmez Kalem Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir