Mini Not Defteri Yapımı

Mini Not Defteri Yapımı

Not defteri öğrencilerin en çok kullandığı okul malzemelerinden birisidir. Çantada fazla yer kaplamayan bir tasarım isteyenlerin tercihi mini not defteri olmaktadır. Biz de bugün sizlerle evde mini not defteri yapımı hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşmak istiyoruz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse mini not defteri yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Mini Not Defteri Yapımı

Evde mini not defteri yapmak için beyaz ya da renkli A4 kağıt kullanılmaktadır. Kağıt ile kare, dikdörtgen ya da daire şeklinde not defteri yapabilirsiniz. Kağıtları makas ile istediğiniz şekilde keserek bunları zımba ya da yapıştırıcı ile birbirine tutturarak güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Daha şık bir görünüm elde etmek için renkli bir karton ile deftere kapak yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada tek bir kağıt kullanılarak mini not defteri yapılmış. Siz de bu yöntemi uygulamak isterseniz işe listede verilen malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Mini Not Defteri
Mini Not Defteri

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane beyaz kağıt
  • Kalem
  • Makas
  • Yuvarlak bir nesne
  • Tutkal

Not defterine kapak yapmak için karton. İsterseniz defteri beyaz kağıt yerine renkli kağıt ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Mini Not Defteri Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise mini not defteri yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Beyaz kağıdın üzerine yuvarlak nesneyi yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizin.
  • Çizdiğiniz daireleri makas ile keserek çıkarın.
  • Bu şekilde defter sayfalarını hazırladıktan sonra aynı şekilde karton ile 2 tane daire yapın. Bunlar defterin kapağı olacak.
  • Son olarak daire şeklindeki kartonu alta koyup bunun üzerine kağıtları yerleştirin ve en üste daire şeklindeki kartonu koyarak bunların kenarına tutkal sürerek yapıştırın. İsterseniz tutkal yerine zımba da kullanabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra mini not defteri yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntem sayesinde evde istediğiniz renkte not defteri yapabilirsiniz. Yöntemi denemek isteyenler için aşağıda mini not defteri yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde kolay okul malzemeleri yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız hazneli kalemtraş yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mini Not Defteri Yapımı Resimli Anlatım
Mini Not Defteri Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir