Yumurtalı Kepek Ekmek Kızartması Nasıl Yapılır?

Yumurtalı Kepek Ekmek Kızartması Nasıl Yapılır

Yumurtalı ekmek kızartması kolay hazırlanan ve çok sevilen bir kahvaltılıktır. Evde bayat ekmek olduğunda çoğumuz bunu yumurtalı olarak kızartırız. Biz bugün kepek ekmek tüketenler için yumurtalı kepek ekmek kızartması nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Lezzetli ve sağlıklı bir kahvaltılık tarif arıyorsanız yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Yumurtalı Kepek Ekmek Kızartması Nasıl Yapılır?

Kepek ekmeği tüketiyorsanız ve elinizde bayat ekmek varsa bunları yumurtalı ekmek yaparak değerlendirebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan yumurta. Evde yumurta varsa kolay bir şekilde kahvaltılık hazırlayabilirsiniz. Yanına peynir, zeytin, domates ve salatalık koyarak sevdiklerinize harika bir ziyafet çekebilirsiniz. Yumurtalı ekmeği çocuklar da çok sevdiği için denemek isteyenler için yumurtalı kepek ekmek kızartması tarifi ve malzeme listesini aşağıda paylaşıyoruz.

Yumurtalı Kepek Ekmek Kızartması
Yumurtalı Kepek Ekmek Kızartması

Gerekli Malzemeler

  • 6 dilim kepekli ekmek
  • 1 tane yumurta
  • Tuz
  • Sıvı yağ
  • Su

Yumurtalı Kepek Ekmek Kızartması Tarifi

İlk olarak ekmek dilimlerini bıçak yardımı ile ortadan ikiye kesin. Yayvan bir kabın içine yumurtayı kırın. Bunun içine çok az tuz ve 1 yemek kalığı su ilave ederek bir kaşık ile güzelce karıştırın. İsterseniz su yerine süt de kullanabilirsiniz. Bu şekilde yumurtanın kıvamını açıyoruz. Bu ön hazırlık aşamasının ardından tarifi uygulamaya geçebilirsiniz. Bir tavaya sıvı yağ koyun ve yağ kızana kadar bekleyin. Yağ iyice kızdıktan sonra kepek ekmek dilimlerini her yerine gelecek şekilde yumurtaya batırıp tavaya alın. Orta ateşte ekmeklerin her iki tarafını da kızartarak servis tabağına alabilirsiniz. Afiyet olsun.

Evde yumurtalı kepek ekmek kızartması yapımı tariften de anlaşılacağı gibi oldukça kolaydır. Tarifi uygularken ekmek dilimlerini yumurtanın içinde bekletmeden hemen batırıp çıkarmalı ve kızgın yağa atmalısınız. Bu şekilde kepek ekmek dilimleri çıtır çıtır kızaracaktır. Bu tarz kolay kahvaltılık tarifler denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız kahvaltılık ekmek dilimleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir