Nazarlıklı Nail Art Yapımı

Nazarlıklı Nail Art Yapımı

Nail art her yaştan bayanın sevdiği bir tırnak süsleme yöntemidir. Evde nail art yapmak için dışarıda satılan nail art setlerinden alabilir ya da elinizdeki malzemeleri kullanarak güzel bir tırnak süslemesi yapabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız nazarlıklı nail art yapımı da evdeki malzemeler ile kolay bir şekilde yapılmaktadır. Tırnaklarınıza nazar boncuklu oje deseni yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi deneyebilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Nazarlıklı Nail Art Yapımı

Evde nazar boncuklu oje deseni yapmak oldukça kolaydır. Bunun için, lacivert, sarı, beyaz ya da siyah renkli oje kullanmanız gerekmektedir. İki farklı renkte oje ile iç içe yapacağınız dairelerle nazar boncuğu deseni yapabilirsiniz. Bu konuda kolaylık olması için çöp şiş çubuğu kullanabilirsiniz. Ahşap çubuğun ince ve kalın tarafını kullanarak kısa sürede harika tırnak süslemesi yapabilirsiniz. Nazar boncuğu desenini yapmak için lacivert, sarı, beyaz ya da siyah renkli oje yerine farklı renkler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Nazar Boncuklu Nail Art

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane çöp şiş çubuğu
 • Nazar boncuğu deseni yapmak için 2 farklı renkte oje
 • Taban rengi olarak istediğiniz renkte oje
 • Küçük bir parça kağıt

Sürdüğünüz ojenin kalıcılığını arttırmak isterseniz deseni uyguladıktan sonra şeffaf koruyucu sürebilirsiniz.

Nazar Boncuklu Nail Art Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise nazar boncuklu oje deseni yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Taban olarak seçtiğiniz ojeyi tırnaklarınıza sürün ve kuruması için bir süre bekleyin.
 • Nazar boncuğu deseni için bir tane daire ve bunun içine de biraz daha küçük bir daire yapmak gerekmektedir.
 • Dıştaki yuvarlağı yapacağınız rengi seçtikten sonra bir kağıdın üzerine birkaç damla damlatın.
 •  Daha sonra beklemeden çöp şişin arka, kalın kısmını bu damlattığınız ojeye batırın. Daha sonra da tırnağınızın üzerine basıkı yapın.
 • Bu şekilde istediğiniz kadar nazar boncuğunun dış yuvarlak çerçevesini oluşturun. Her bir yuvarlaktan sonra çöp şişi yeniden oje damlası üzerine batırıp tırnağınıza uygulayın.
 • Bu işlemin ardından yeniden ojenin kurumasını bekleyin. İlk benekler kuruduktan sonra bu beneklerin orta kısmına yapacağınız minik beneklerin oje rengini seçin.
 • Yine bir kağıt üzerine bir kaç damla bu ojeden damlatın. Çöp şişin ince kısmını ojeye batırın.
 • Ardından ilk yaptığınız büyük beneklerin orta kısmına minik benek olacak şekilde çöp şişi batırın.
 • Tüm büyük beneklerin ortasına küçük benekleri yaptıktan sonra kurumasını bekleyin. Desenin daha uzun süre kalması için tırnaklarınıza şeffaf koruyucu sürebilirsiniz.

Nazar boncuklu nail art desenini tüm tırnaklarınıza uygulayabileceğiniz gibi sadece bir kaç tırnağınız üzerine de uygulayabilirsiniz. Tırnaklarınızın yapısına ve uzunluğuna göre isterseniz sadece uç kısımlarına, isterseniz de tüm tırnak üzerine bu deseni uygulayabilirsiniz. Değişik renklerde nazarlıklı nail art yapacaksanız, her bir tırnağınızı farklı renklerde nazar boncuğu ile süsleyebilirsiniz. Evde bu kolay yöntemi denemek isteyenler için aşağıda nazarlık nail art yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde farklı bir nail art yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız akan boyalar oje deseni nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak: www.kadinhanem.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir