Peçete ile Çiçek Nasıl Yapılır
Kendin Yap,  Nasıl Yapılır

Peçete ile Çiçek Nasıl Yapılır?

Kağıt ya da plastikten olan yapay çiçekler salon ve oturma odasının dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Sizin de güzel bir dekoratif çiçeğe ihtiyacınız varsa bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir vermek için peçete ile çiçek nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Evde peçete ile güzel bir çiçek yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Peçete ile Çiçek Nasıl Yapılır?

Evde peçeteden çiçek yapmak oldukça kolaydır. Yumuşak bir yapıya sahip olan kağıt peçeteyi istediğiniz şekilde katlayabilir ve makas ile kesebilirsiniz. Size bahsedeceğimiz yöntemde peçete şeritler halinde kesildikten sonra katlanarak çiçek yapılmaktadır. Yaptığınız çiçeği renklendirmek için keçeli kalem ya da sulu boya kullanabilirsiniz. Evde yapacağınız çiçeği resim çerçevesi süslemesinde ve dekoratif süs yapımında kullanabilirsiniz. İsterseniz sap yaparak çiçekleri vazoya koyabilirsiniz. Evde peçete varsa bu kolay uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Peçeteden Çiçek
Peçeteden Çiçek

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane peçete
  • Makas
  • İnce bir lastik ya da ip
  • Boyamak için keçeli kalem

Peçete ile Çiçek Yapımı

Peçete ve diğer malzemeler hazır ise çiçek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak peçeteyi açıp dörde katlayın.
  • Daha sonra makas ile kat yerlerinden kesin. Bu şekilde elinizde 4 tane uzun peçete şeridi olacak.
  • Bu peçeteleri üst üste koyup, bir iç bir dış olarak yelpaze yapar gibi katlayın.
  • Tamamını anlattığımız şekilde katladıktan sonra tam ortaya ince bir lastik takın. İsterseniz ince bir iple de bağlayabilirsiniz.
  • Çiçeği oluşturmak için tüm katları dikkatli bir şekilde açın.
  • Son olarak keçeli kalem ile boyayın.

Tüm bu aşamalardan sonra peçete ile çiçek yapımı tamamdır. Bu kolay yöntemi uygulayarak evde rengarenk çiçekler yapabilirsiniz. Çiçeğe sap yapmak isterseniz bir çöp şiş çubuğunu yeşil kağıt ile kaplayabilir ya da yeşile boyayabilirsiniz. İsterseniz yeşil renkte desenli bant da kullanabilirsiniz. Bu sapı çiçeğin alt kısmına yapıştırıcı ile tutturabilirsiniz. Aynı uygulamayı tuvalet kağıdı ile de yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda peçete ile çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Farklı bir malzeme kullanarak dekoratif çiçek yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile kolay çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Peçete ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Peçete ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir