Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

Tırnaklara sürülen oje aseton ile çıkarılmaktadır. Bazen oje çıkarmak istediğimizde evde aseton bulunmadığını görebiliriz. Böyle bir durumda aklımıza gelen ilk soru, asetonsuz oje nasıl çıkar? olmaktadır. Siz de böyle bir sorunla karşılaştığınızda yazımızda paylaşacağımız asetonsuz oje çıkarma yöntemleri işinizi kolaylaştırabilir. Bu yöntemleri uygulamak asetona oranla biraz daha uzun sürse de acil durumlarda işinize yarayabilir.

Makale İçeriğinde Neler Var

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

Evde asetonsuz oje çıkarma yöntemleri için; sirke, limon, sıvı sabun, diş macunu ve kolonya kullanılabilir. Tırnaklardaki ojeyi çıkarmak için törpü ya da benzeri sert nesneler ile kazımaya kalkmayın. Aksi halde tırnaklarınıza zarar verebilirsiniz. Bunun yerine oje ile ojeyi çıkarma yöntemini uygulayabilirsiniz. Bu size biraz garip gelse de oje kullanarak tırnaklarınızdaki ojeleri çıkarabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken tırnaklarınızda bulunan ojenin üzerine bir kat yeni oje sürmek ve bu kurumadan bir pamuk veya bez ile silmek. Bu şekilde yeni oje ile birlikte eski ojenin de çıktığını görebilirsiniz.

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

Evde bulunan sıvı sabunu kullanarak oje çıkarabilirsiniz. Bunun için bir kabın içine ılık su koyun ve biraz sıvı sabun ilave edin. Ojeli tırnaklarınızı bu sabunlu su karışımında 5 dakika bekletin. Suyun içinde yumuşayan tırnaklarınızı pamuk ya da bez ile silerek ojelerin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Limon kolonyasını da oje çıkarmakta kullanılabilir. Bunun için ilk olarak bir kabın içine kolonya koyun ve tırnaklarınızı 5 dakika bu kabın içinde bekletin. Daha sonra tırnaklarınızı kabın içinden çıkarın. Bir parça pamuğa kolonya dökün ve tırnaklarınızı kolonyalı pamuk ile ovalayarak ojeleri çıkarın.

Asetonsuz Oje Çıkarma
Asetonsuz Oje Çıkarma

Bir diğer asetonsuz oje çıkarma yöntemi ise diş macunudur. Kullanmadığınız bir diş fırçasının üzerine biraz diş macunu sürün ve bununla tırnaklarınızı fırçalayın. Bir süre sonra tırnaklardaki ojelerin çıktığını görebilirsiniz. Her evin mutfağında bulunan sirke ve limon da bu konuda işinize yarayabilir. Bir kabın içine yarım limon sıkın. Limon suyu ile aynı miktarda sirkeyi de kabın içine ilave edin. Sirke ve limon suyunu güzelce karıştırdıktan sonra tırnaklarınızı bu katışımın içinde 5 dakika bekletin. Sürenin bitiminde pamuk ya da temiz bir bezi bu karışıma batırarak tırnaklarınızı ovalayarak silin.

Bu yazımızda sizlere aseton kullanmadan uygulayabileceğiniz oje çıkarma yöntemlerini paylaştık. Aseton en kolay ve etkili oje çıkarma yöntemi olsa da acil durumlarda bu pratik bilgiler de işinize yarayabilir. Oje kurutucu kullanmadan ojeyi kurutmak isterseniz daha önce paylaştığımız saç spreyi ile oje nasıl kurutulur yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir