Çocuklar için Kitap Ayracı Yapımı

Çocuklar için Kitap Ayracı Yapımı

Bugün sizlerle çocuklar için kitap ayracı yapımı yapımı başlığı altında evde çocuğunuzla birlikte keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Eva kullanarak yapacağınız sevimli kitap ayraçlarını çocuklar severek kullanacaktır. Uygulamayı denemek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çocuklar için Kitap Ayracı Yapımı

Evde çocuğunuzla birlikte kitap ayracı yapmak için kağıt, fon kartonu ve eva gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Düz ya da simli eva üzerine çiçek, kalp, yıldız ya da sevimli hayvan figürleri çizerek kısa sürede güzel bir ayraç yapabilirsiniz. Ayraçları daha sevimli hale getirmek için üzerlerine küçük oynar gözler yapıştırabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Evde yapacağınız bu tür eğlenceli aktiviteler sayesinde çocuğunuzun el becerisinin gelişimine de katkıda bulunabilirsiniz.

Çocuklar için Kitap Ayracı
Çocuklar için Kitap Ayracı

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte düz, desenli ya da simli eva
  • Kalem
  • Cetvel
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Eva ile Kolay Kitap Ayracı Yapımı

Eva ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede sevimli bir kitap ayracı yapabilirsiniz.

  • İlk olarak cetvel yardımı ile evanın üzerine istediğiniz kalınlık ve uzunlukta bir şerit çizin.
  • Daha sonra bunu makas ile kesin.
  • Aynı ya da farklı renkte bir evaya kalp, çiçek, yıldız, kelebek, balık gibi istediğiniz herhangi bir figürü çizerek makas ile kesin.
  • Bu şekilde iki parçayı hazırladıktan sonra sonra şeridin üst tarafına figürü yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile kitap ayracı yapımı tamamdır. Figürün yapımında yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır. Aynı uygulamayı kağıt veya fon kartonu ile de yapabilirsiniz. İsterseniz eva ile şerit yapmak yerine ayracın alt tarafı için dondurma çubuğu da kullanabilirsiniz.

Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile kitap ayracı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Farklı bir malzeme kullanarak kolay kitap ayracı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çocuklar için Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
Çocuklar için Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.