Pinterest Nedir? Ne İşe Yarar?

Pinterest Nedir Ne İşe Yarar

Bir sosyal paylaşım platformu olan pinterest son yıllarda ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Hal böyle olunca çoğu kişi de; pinterest nedir, ne işe yarar? sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu yazımızda sizlerin işini kolaylaştırmak için konuyu detaylı bir şekilde paylaşıyoruz. Bilgisayar, tablet ya da telefondan pinterest hesabı açmak isterseniz bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Pinterest Nedir? Ne İşe Yarar?

Pintetest tıpkı facebook, instagram ve twitter gibi bir sosyal paylaşım platformudur. Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. İlk olarak arama butonuna pinterest yazarak giriş sayfasına gelmeniz gerekiyor. Daha önceden pinterest hesabınız yoksa kayıt ol butonuna basarak google ya da facebook hesabınızı kullanarak hesap oluşturabilirsiniz. Hesabı açtıktan sonra ilgi alanlarınızı belirleyip pinteresti kullanmaya başlayabilirsiniz. Pintereste mobilden girmek isterseniz uygulamayı telefona indirerek hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Pinterest Nasıl Kullanılır?

Pinterest kullanmak için tıpkı diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi kişisel ya da işletme hesabı açmanız gerekiyor. Hesabı oluşturup gerekli bilgileri girdikten sonra ilgi alanınıza giren konularda çok sayıda görsele kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Oluşturacağınız panolara beğendiğiniz görselleri kaydedebilirsiniz. Bilgisayar, telefon veya tabletinizde bulunan resimleri de panolarınıza kaydedebilirsiniz. Böylece sevdiğiniz görselleri yer kaygısı taşımadan muhafaza edebilirsiniz.

Pinterest
Pinterest

Yaptığınız bir yemeği, beğendiğiniz bir manzarayı, okuduğunuz bir kitabı, yaptığınız bir el işini panolarınıza kaydederek sizinle aynı ilgi alanına sahip insanlarla paylaşabilirsiniz. İlgi alanınıza giren hesapları takip edebilir, resimlere yorum yapabilir bunlardan beğendiklerinizi kendi panolarınıza ekleyebilirsiniz. İsterseniz panolarınızın tamamını ya da bazılarını sadece kendiniz görebileceğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Pinterestte Neler Bulabilirim?

Pinterestte moda, dekorasyon, gezi, yemek, kendin yap, okul öncesi etkinlikler, doğa resimleri ve daha birçok konuda ilham alabileceğiniz görsel ve videolar bulabilirsiniz. Blog ya da siteniz varsa yazılarınızın görsellerini pinterestte paylaşarak insanları yazılarınıza yönlendirebilirsiniz. Youtube kanalınız varsa videonuzu pinterestte paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Herhangi bir ürünün satışını yapanlar, pinterestte satış yapılır mı? diye merak edebilirler. Satmak istediğiniz ürünün resmini panonuza kaydederek alıcıların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Pinteresti doğru bir şekilde kullandığınızda her açıdan faydasını görebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle pinterest nedir, pinterest hesabı nasıl açılır? gibi merak edilen soruların cevabını paylaştık. Bu bilgilerden faydalanarak siz de kendinize bir hesap açarak bu keyifli dünyada yerinizi alabilirsiniz. Kendiniz için facebook hesabı açmak isterseniz bu konudaki bilgilere ulaşmak için daha önce paylaştığımız facebook nasıl açılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir