Nail Art Nedir? Nasıl Yapılır?

Nail Art Nedir Nasıl Yapılır

Bakımlı ve güzel görünen tırnaklar her yaştaki bayan için oldukça önemlidir. Bunun için bayanlar tırnaklarını uzatmakta ve oje sürmektedir. Günümüzde oldukça popüler olan nail art da tırnağı oje ile süsleme tekniğidir. Daha güzel ve bakımlı görünen tırnaklara sahip olmak isterseniz yazımızda, nail art nedir? nasıl yapılır? sorularının cevabını bulabilirsiniz.

Nail Art Nedir? Nasıl Yapılır?

Tırnak güzelliğine önemli katkıda bulunan nail art, tırnak süsleme sanatı anlamına gelmektedir. Nail art sayesinde tırnaklara yüzlerle farklı süsleme yapılabilir. Tırnak süslemesini bir güzellik merkezi ya da kuaförde yaptırabileceğiniz gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için piyasada bulunan nail art setlerinden alabilirsiniz. Nail art yapımında ince uçlu fırçalar, farklı renk ve kalınlıkta tırnak bantları, çeşitli boncuk ve süslemeler kullanılmaktadır. Nail art seti olmadan da bazı teknikleri uygulayarak evde kolay bir şekilde tırnak süslemesi yapabilirsiniz.

Nail Art
Nail Art

Evde nail art yapmadan önce ön hazırlık olarak tırnak bakımı yapmanız gerekmektedir. Manikür yaparak tırnakları ölü etlerden arındırıp güzelce törpüledikten sonra nasıl bir model uygulayacağınıza karar vererek uygulamaya geçebilirsiniz. Nail art yapmak uygulayacağınız modele göre iki ya da daha fazla sayıda ojeye ihtiyaç vardır. Bunların dışında süsleme yapmak için küçük parlak taşlar da kullanılabilir.

Evde Nail Art Nasıl Yapılır?

Nail art seti olmadan da evde kendi imkanlarınızla tırnak süslemesi yapabilirsiniz. Bunun için ojenin kendi fırçasını, kürdan, siyah tel toka ve biten ince uçlu bir kalem kullanabilirsiniz. Uygulamaya ilk olarak tırnaklara şeffaf bir oje sürerek başlarsanız üstüne sürülecek olan oje rengini daha iyi verecektir. Şeffaf oje kuruduktan sonra istediğiniz renkte açık veya koyu renkte oje sürebilirsiniz. Oje kuruduktan sonra üzerine farklı renkte başka bir oje ile istediğiniz gibi bir süsleme yapabilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz gibi siyah tel toka kullanarak çiçek deseni yapabilirsiniz.

Çiçekli Nail Art Yapımı Resimli Anlatım
Çiçekli Nail Art Yapımı Resimli Anlatım

Ojenin kendi fırçasını kullanarak aşağıdaki gibi basamak deseni oluşturabilirsiniz. Hayal gücünüzü ve el becerinizi kullanarak evde birçok nail art deseni yapabilirsiniz. Desenli bantları makas ile ince bir şekilde kesip tırnaklarınıza yapıştırarak da harika modeller tasarlayabilirsiniz. Evde kolay uygulayabileceğiniz bir model incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız akan boyalar oje deseni nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Nail Art Basamak Deseni
Nail Art Basamak Deseni

Bu yazımızda sizlerle evde nail art yapımı hakkında işinizi kolaylaştıracak bilgiler paylaştık. Yaptığınız tırnak süslemesinin kalıcılığını artırmak için en son şeffaf bir oje sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.