Minyatür Bayram Şekeri Yapımı

Minyatür Bayram Şekeri Yapımı

Minyatür eşya ve yiyecek yapmak çok eğlenceli olduğu için günümüzde pek çok kişi evde bu tür kendin yap çalışmaları yapmaktadır. Siz de bu tür uygulamalara ilgi duyuyorsanız yazımızda paylaşacağımız minyatür bayram şekeri yapımı hoşunuza gidebilir. Küçük kız çocuğunuz varsa onunla birlikte Barbie bebek için rengarenk şekerler yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeler ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın

Makale İçeriğinde Neler Var

Minyatür Bayram Şekeri Yapımı

Evde minyatür şeker yapmak oldukça kolaydır. Bunun için küçük boncuk ve gömlek düğmesi kullanabilirsiniz. Elinizde küçük şeffaf boncuklar varsa bunlarla kolay bir şekilde minyatür şeker yapabilirsiniz. Boncukların hepsi aynı renkte ise bunları oje ile farklı renklerde boyayabilirsiniz. Düğme kullanarak şeker yapmak isterseniz minik gömlek düğmeleri bu konuda işinize yarayabilir. Bu düğmeleri olduğu gibi kullanabilir veya oje ile boyayabilirsiniz. Elinizde boncuk ya da düğme gibi malzemeler yoksa sıcak silikonu pişirme kağıdının üzerine yuvarlak bir şekilde sıkıp silikon kuruduktan sonra oje ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bu yöntem ile de sevimli bayram şekerleri yapabilirsiniz. Aynı şekilde oyun hamuru ile de bayram şekeri yapılabilir. Hayal gücünüzü ve el becerinizi kullanarak farklı malzemeler ile sevimli şekerler yapmanız mümkün.

Minyatür Bayram Şekeri
Minyatür Bayram Şekeri

Gerekli Malzemeler

  • Renkli boncuk
  • Küçük gömlek düğmesi
  • Şeffaf poşet
  • Makas

Minyatür Bayram Şekeri Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede sevimli bayram şekerleri yapabilirsiniz.

  • Şeffaf poşeti makas ile küçük parçalar halinde kesin.
  • Boncuk ya da düğmeleri boyamak isterseniz oje ile renklendirebilirsiniz.
  • Boncuğu kesmiş olduğunuz şeffaf poşetin ortasına yerleştirin ve iki tarafından sıkı bir şekilde bükerek sarın.
  • Düğmeyi de aynı şekilde sarabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür bayram şekeri yapımı tamamdır. Bu rengarenk şekerleri çocuğunuz oynayabilir ya da minik bir kaseye koyarak dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda minyatür bayram şekeri resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde minyatür yiyecekler yapmak hoşunuza gidiyorsa daha önce paylaştığımız minyatür çubuk dondurma nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Bayram Şekeri Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Bayram Şekeri Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir