Evde Tespih Yapmak için Hangi Malzemeler Kullanılır?

Evde Tespih Yapmak için Hangi Malzemeler Kullanılır

Günümüzde pek çok kişi hobi olarak ya da ek gelir elde etmek için evde tespih yapmaktadır. Siz de sevdiklerinize hediye etmek ya da satıp para kazanmak için tespih yapmak isterseniz yazımızda konu hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Farklı boncuk türlerinin ipe geçirilmesi ile yapılan tespihler şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Bazı çeşitleri değerli taşlardan yapılmakta olup bunlar piyasada oldukça pahalıdır. Dışarıdan tespih satın almak yerine evde kendiniz de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken tespih yapma malzemeleri satın alarak bunları evde uygun şekilde birleştirmek.

Evde Tespih Yapmak için Hangi Malzemeler Kullanılır?

Evde ilk kez tespih yapacaksanız öncelikle tespih yapımı için gerekli olan malzemeleri bilmeniz gerekmektedir. Bu malzemeler; 33-34 tane boncuk, 50-60 cm tespih ipi, 1 tane püskül, 1 tane imame, 1 tane metal üçgen, 1 tane metal düğüm kapama, 2 tane boncuk ayracı, 1 tane düğüm kapama. Bunların dışında makas ve takı pensesi de gerekmektedir. Tespih yapımında istediğiniz renk ve boyutta boncuk kullanabilirsiniz. İp olarak dayanıklı bir yapıya sahip olan tespih teli, misina ipi ya da bileklik paraşüt ipi kullanabilirsiniz. Bu konuda önemli olan kullanılacak ipin dayanıklı ve boncuğun deliğinden geçebilecek kalınlıkta olmasıdır.

Tespih Yapım Seti
Tespih Yapım Seti

Her malzeme ile tek tek uğraşmak yerine hobi malzemeleri satan yerlerden tespih yapım seti alabilirsiniz. Hazır tespih yapım setlerinin içinde genelde tespih ipi ve boncukların dışındaki diğer malzemeler bulunmaktadır. Sizin bu konuda tek yapmanız gereken ip, boncuk ve bu setlerden alarak evde bu parçaları birleştirmek. Bu şekilde kısa sürede evde istediğiniz renkte çok güzel bir tespih yapabilirsiniz. Kendi elinizle yapacağınız tespih sevdikleriniz için güzel bir hediye olabilir. İsterseniz bu şekilde evde tespih yapıp satarak ek gelir de elde edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde tespih yapımı için gerekli olan malzemeler hakkında bilgi paylaştık. Siz de bu malzemeleri temin ederek evde uğraşabileceğiniz güzel bir hobi edinebilirsiniz. Evde güzel bir bileklik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ayarlanabilir kolay bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.