Barbie için Saç Fırçası Yapımı
Kendin Yap,  Nasıl Yapılır

Barbie için Saç Fırçası Yapımı

Barbie bebek kız çocuklarının sevdiği bir oyuncaktır. Bu bebeğin saçlarına şekil vermek, kıyafet ve çeşitli aksesuarlar yapmak ise çocuklar için ayrı bir keyiftir. Evde Barbie bebek için minyatür eşyalar yapmaktan hoşlanıyorsanız bebeğin saçı için sevimli bir tarak yapmayı deneyebilirsiniz. Kız çocuğunuz varsa evde onunla birlikte bu kolay kendin yap çalışmasını keyif alarak yapabilirsiniz. Evde bulunan malzemeler ile güzel bir minyatür tarak yapmak isterseniz, Barbie için saç fırçası yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Barbie için Saç Fırçası Yapımı

Evde minyatür saç fırçası yapmak için makyaj yapmakta kullanılan maskaranın fırça kısmı veya diş fırçası kullanılabilir. Evde atılmayı bekleyen bu tür malzemeler varsa bunları Barbie için saç fırçası yaparak değerlendirebilirsiniz. Biz bugün sizlerle diş fırçası ile yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Kullanmadığınız diş fırçası varsa size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak kısa sürede güzel bir tarak yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında çocuk diş fırçası kullanırsanız ortaya daha şık bir tasarım çıkacaktır.

Minyatür Saç Fırçası
Minyatür Saç Fırçası

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane diş fırçası
  • Kalem
  • Falçata
  • Törpü

Yapacağınız saç fırçasını boyamak isterseniz oje veya akrilik boya kullanabilirsiniz.

Barbie için Saç Fırçası Nasıl Yapılır?

Listede bulunan malzemeler hazır ise Barbie için saç fırçası yapmaya başlayabilirsiniz.

  • Minyatür saç fırçası için diş fırçasının uç kısmı gerekmektedir. Kalem ile sapı keseceğiniz hizayı işaretleyin.
  • Daha sonra fırçayı sert bir zemin üzerine alarak falçata yardımı ile çizginin olduğu yerden kesin.
  • Bu şekilde saç fırçası ana hatları ile ortaya çıkmış oluyor.
  • Kestiğiniz kısımdaki çıkıntıları törpü yardımı ile düzleştirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür saç fırçası yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz saç fırçasının sap kısmını oje ya da akrilik boya ile boyayarak renklendirebilirsiniz. Evde bu kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda Barbie saç fırçası yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde kolay bir şekilde minyatür mutfak eşyası yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için minyatür tencere yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Barbie için Saç Fırçası Yapımı Resimli Anlatım
Barbie için Saç Fırçası Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir