Barbie için Çoraptan Elbise Yapımı

Barbie için Çoraptan Elbise Yapımı

Barbie bebek için evde güzel bir elbise yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmediğiniz için bunu yapamıyorsanız, dikişsiz elbise yapma yöntemini uygulayabilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem çorap kullanmaktır. Çocuğunuz varsa ona küçük gelen çorapları elbise yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda Barbie için çoraptan elbise yapımı hakkındaki detayları paylaşıyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Barbie için Çoraptan Elbise Yapımı

Evde Barbie için elbise yapmak isterseniz bunun için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Kumaşı daire ya da dikdörtgen şekilde keserek bununla dikişsiz bir şekilde elbise yapabilirsiniz. Daha kolay bir çalışma yapmak isterseniz çoraptan elbise yapmayı deneyebilirsiniz. Üzerinde sevimli figürler bulunan, esnek yapıdaki bir çocuk çorabı bu konuda işinize yarayabilir. Çocuk çorabı küçük olduğu için Barbie bebeğin vücuduna tam olarak oturacaktır. Bu şekilde çorabı kesmeden kolayca elbise yapılabilir.

Barbie için Çoraptan Elbise
Barbie için Çoraptan Elbise

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane çocuk çorabı
  • Makas
  • Lastik veya ince bir ip

Bunların dışında süsleme yapmak isterseniz boncuk, pul, sıralı taş gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Barbie için Çoraptan Elbise Nasıl Yapılır?

Çorap ve diğer malzemeler hazır ise Barbie bebek için elbise yapmaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak makas ile çorabın uç kısmını keserek çıkarın.
  • Daha sonra çorabın lastik kısmının altından makas yardımı ile kolların geçebileceği 2 tane küçük kesik yapın.
  • Böylece yaka ve kollar tamamlanmış oluyor.
  • Elbiseyi dikişsiz yapmak için arkada kalan topuk kısmını gizlemek gerekiyor.
  • Çorabı bebeğe giydirin ve bel kısmına bir lastik geçirin. Daha sonra çorabı üstten biraz çekerek dökümlü olarak lastiğin üzerini kapatmasını sağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie bebek için çoraptan elbise yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine boncuk, pul veya küçük parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde oyuncak bebek için şık elbiseler yapabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda Barbie bebek için çoraptan elbise yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde Barbie için kolay mutfak eşyası yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için minyatür tencere yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Barbie için Çoraptan Elbise Yapımı Resimli Anlatım
Barbie için Çoraptan Elbise Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir